BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Upiększanie Bydgoszczy w stylu retro!

lis 16, 2014 dodane przez BydgoskieMarki.pl

rertosciana-bydgoszczRetrościana to firma, która w pewien sposób powstała przez przypadek. Jej właściciele – Alicja i Dawid Sobiechowie – chcieli mieć reklamę w postaci banneru, ale nie zgodził się na to plastyk miejski. W ten sposób zrodził się pomysł na reklamę w stylu gazet z lat 30-tych, który nie tylko spodobał się urzędnikom, ale także mieszkańcom.

Twórcy Retrościany wpadli na pomysł wyjątkowej i nieszablonowej reklamy. Wymyślili, że wykonają reklamę w formie strony z przedwojennej gazety. Jednak nie miał to być baner, których pełno w centrach polskich miast, a reklama namalowana na całej ścianie budynku. Inspiracją były m.in. Kurier Bydgoski oraz Dziennik Bydgoski. Wybór padł na kamienicę przy ul. Garbary 9. Od tego wszystko się zaczęło.

Początki nie były łatwe. Sobiechowie musieli przekonać do swoich pomysłów plastyka miejskiego oraz liczne grono urzędników. To właśnie w przypadku „papierkowej roboty” pokonali wiele barier, które w efekcie doprowadziły do powstania jednej z najładniejszych reklam w Bydgoszczy. Na szczęście pomysł od razu spodobał się plastykowi miejskiemu i szybko ruszyła jego realizacja.

retrosciana w bydgoszczNie obyło się oczywiście bez wzlotów i upadków. Najtrudniejsze było scalenie zespołu projektowo-wykonawczego, a także przekonanie ludzi, bowiem wiele osób nie wierzyło, że to może się udać. Nawet znalezienie wykonawcy projektu nie było zadaniem łatwym, ponieważ to dość precyzyjna i czasochłonna praca, do której nie każdy ma odpowiednie predyspozycje. Na szczęście udało się, czego efekt można zobaczyć na kamienicy przy ul. Garbary 9 w Bydgoszczy.

Dzisiaj Retrościana to firma współpracująca z kilkunastoma osobami i wieloma firmami regionalnymi. Sobiechowie skupiają się na tym, aby tworzyć kolejne murale, które jednocześnie pozwolą lokalnym firmom na promowanie swoich usług, a przy okazji poprawią estetykę naszego miasta. W planach mają już dwie kolejne ściany na terenie Bydgoszczy, ale na razie nie chcą zdradzić, gdzie powstaną.


Facebook Icon