BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Energooszczędne okna z Solca Kujawskiego nagrodzone!

Lis 22, 2014 dodane przez BydgoskieMarki

Sożal powstał w 1990 roku w Solcu Kujawski. Na samym początku firma zajmowała się produkcją żaluzji poziomych. Stąd nazwa – przyznaje właściciel, Jacek Pawzun. W chwili obecnej Solecka Fabryka Okien Sożal to nowoczesny zakład wytwarzający energooszczędną stolarkę okienną i drzwiową.

Solecka Fabryka Okien Sożal
W 2011 roku postanowiliśmy stworzyć własną markę okien. Jej wdrożenie odbyło się pod koniec 2012 roku. Chcieliśmy aby nasze okna posiadały odpowiednią nazwę skalowalną na rynkach zagranicznych. Przed wprowadzeniem okien marki QUELTA, mieliśmy niemałe problemy komunikacyjne z naszymi kontrahentami zagranicznymi. Dla niektórych trudna nazwa „Sożal” była barierą wręcz odstraszającą.

Okazało się, że QUELTA to nie tylko prosty naming. To również wolność w kreowaniu produktu, dlatego jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy w porozumieniu z naszymi dostawcami energooszczędne okna z 4 uszczelkami.
QUELTA CROWN, bo o nich mowa, trafiały początkowo tylko na rynki zagraniczne. Po 6 miesiącach produkcji postanowiliśmy zaproponować produkt na rynku polskim. W szczególności klientom indywidualnym w naszym województwie. Produkt przyjął się znakomicie czego poświadczeniem jest przyznanie nam nagrody za najpopularniejszy produkt w kategorii przemysł w plebiscycie „Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza 2014”.

quelta-crown

 

Okna energooszczędne to produkty segmentu premium. Produkty te charakteryzują się niską przenikalnością cieplną. Gwarantuje nam to większą ciepłotę produktu oraz mniejsze rachunki za ogrzewanie.

W 2015 roku Solecka Fabryka Okien Sożal szykuje kolejny produkt, który ma nosić znamiona rewolucyjnego jeżeli chodzi o stolarkę otworową. Dokładne informacje dostępne będą wkrótce, gdyż produkt w chwili obecnej znajduje się w ostatniej fazie badań.

[Głosów:7    Średnia:4.1/5]

Facebook Icon