BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Appki.com.pl – blog o aplikacjach i grach mobilnych prosto z Bydgoszczy!

gru 21, 2014 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Jeśli robi się to, co się lubi, to praca przestaje być niemiłym obowiązkiem, a staje się pasją. Tak też było z Damianem Jaroszewskim – doświadczonym dziennikarzem i blogerem, który w marcu 2013 roku postanowił założyć swój własny serwis. Tak powstał blog technologiczny Appki.com.pl, który zajmuje się tematyką aplikacji i gier mobilnych.

reklama-appki

Z roku na rok na całym świecie rośnie sprzedaż smartfonów. Coraz więcej osób nosi w swoich kieszeniach, torbach i torebkach tzw. inteligentne telefony. Wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami sprawił, iż rozwinęła się jeszcze jedna branża – deweloperów tworzących gry i aplikacje na systemy mobilne. I właśnie dlatego zrodził się pomysł na taki serwis, jak Appki.com.pl.

Coraz częściej szukamy informacji na temat interesujących nas aplikacji, tego, co warto zainstalować na swoim telefonie i jakie programy są najlepsze w swojej kategorii. Więcej także gramy. Dzisiaj rozrywka na telefonie czy tablecie nie polega już na sterowaniu wężem stworzonym z kilku pikseli. Gry mobilne stały się ogromnym biznesem, nie tylko z racji sporych zarobków deweloperów, ale przede wszystkim zainteresowania samych użytkowników. Niestety, serwisów zajmujących się tak wąską tematyką jest jak na lekarstwo. Nisza cały czas była do zagospodarowania.

Skąd wziął się pomysł na nazwę serwisu? Appki to nic innego, jak zdrobnienie od słowa „aplikacje”. Początkowo blog był dla Damiana Jaroszewskiego dodatkiem do głównej pracy. Jednak z czasem twórca Appek zauważył, że to może być jego główne zajęcie i od niedawna skupia swoje siły na tworzeniu ciekawego i przede wszystkim dobrego jakościowo bloga o tematyce aplikacji i gier mobilnych.

Na blogu codziennie można znaleźć najciekawsze informacje na temat nowych aplikacji, systemów mobilnych, czy też aktualizacji. Nie brakuje także recenzji gier i programów, które są szczególnie godne polecenia. Od niedawna istnieje także kanał na YouTube, na którym prezentowane są wideorecenzje sprzętów i aplikacji mobilnych.

Z racji wąskiej tematyki, czytelnicy bloga są mocno skonkretyzowani i świadomi. Z miesiąca na miesiąc przybywa osób, które chcą czytać na temat aplikacji na smartfony, tablety i tzw. urządzenia ubieralne, np. smartwatche. Appki.com.pl stale się rozwijają i 2014 rok przyniósł podwojenie ruchu w porównaniu do analogicznego okresu w 2013 roku. Aktualnie blog każdego miesiąca odwiedza 65 tys. unikalnych użytkowników. Serwis ma już ponad 900 fanów na Facebook, a na Twitterze jest obserwowany przez blisko 60 osób.

Rok 2015 zapowiada się jeszcze lepiej. Od początku roku uruchomione zostaną duże projekty dla znanych marek, a w planach jest rozwój kanału na YouTube. Zapraszamy – Appki.com.pl!


Facebook Icon