BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Planika Fires – inteligentny ogień rewolucjonizuje światowy rynek biokominków!

gru 21, 2014 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Planika Fires to światowy lider branży biokominków. Łączy to, co pierwotne z tym, co współczesne: żywioł ognia z przedmiotami codziennego użytku. Planika tworzy prawdziwy ogień bez dymu. Projektowane przez uznanych twórców biokominki stają się centralnymi ozdobami luksusowych wnętrz. Cały proces projektowania odbywa się w siedzibie głównej, w Planika Studio.

ZEN, POZIOM 511 Design Hotel & SPA, Podzamcze, Poland
fot. Michał Kugacz

Sukces produktów leży w tworzeniu wzorów odpowiadających formą współczesnemu stylowi życia. Podstawą każdego modelu jest nie tylko design lecz również znajomość technologii oraz wciąż zdobywane doświadczenie. Przykładając wiele uwagi do każdego szczegółu, starannie wybierając materiały najwyższej jakości na każdym etapie tworzenia nowego modelu, udało się stworzyć produkty zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju.

„Rozwój jest dla nas istotnym procesem, poszukiwaniem nowych pomysłów i perspektyw. Dlatego szczególną uwagę zwracamy na indywidualizm oraz osobisty styl projektanta, tworząc kolekcje z różnorodnymi projektantami t.j. Christophem Pillet  czy Arikiem Levy”.

Biokominki Planika są dostępne w ponad 60 krajach na całym świecie. Można je zobaczyć  m.in. w sieci hoteli Hilton,  Kempiński, The Shilla Hotel, Beau Rivage, Grand Palais czy Strand Hotel.
Kominek nie jest już tylko funkcjonalną częścią wyposażenia. Wiele się zmieniło od czasów, gdy po raz pierwszy został wprowadzony na rynek. Stał się „inteligentnym żywiołem” dającym pomieszczeniu nie tylko atmosferę prawdziwego ognia, ale również luksus przy wysokim standardzie bezpieczeństwa. Aby sprostać wszelkim wymaganiom klientów, Planika zapewniła możliwość tworzenia kominków na specjalne zamówienie. Kominki Planika są nie tylko bezdymne, ale i mogą być sterowane za pomocą WiFi lub systemu Inteligentnego Domu.  Kominki automatyczne, sterowane np. za pomocą pilota lub smartphone’a, posiadają sensory monitorujące pracę urządzenia i wykorzystują opatentowaną technologię BEV.

ZEN, POZIOM 511 Design Hotel & SPA, Podzamcze, Poland
fot. Michał Kugacz

Fire Line Automatic 3 jest najbardziej innowacyjnym biokominkiem firmy Planika. Dzięki jego zaawansowanej technologii, można cieszyć się prawdziwym ogniem bez dymu, zapachu i popiołu. Urządzenie oparte jest na opatentowanym systemie dostarczania paliwa (BEV Technology), dzięki któremu palą się jedynie podgrzane opary paliwa, optymalizując pracę kominka. W przypadku usterki, czujniki bezpieczeństwa (np. czujnik CO2, czujnik przelania) wyłączą urządzenie.

Fire Line Automatic 3  (FLA3) stworzony przez firmę Planika pozwala na kontrolowanie kominka używając aplikacji mobilnych, bez potrzeby ruszania się z wygodnej sofy. Korzystając z darmowej aplikacji sterowanej przez Wi-Fi, kominek można włączyć lub wyłączyć za przyciśnięciem guzika.

fla_milan_fairs_salone_del_mobile

Kominek jest wyposażony w system elektroniczny, który pozawala na regulację wysokości płomieni oraz czasu palenia. Urządzenie może być sterowane za pomocą panelu z imponującym wyświetlaczem LCD, pilota lub posługując się mobilnymi urządzeniami poprzez WiFi. Co więcej, produkt można zintegrować z dowolnym systemem 'Smart Home’, dając jeszcze więcej możliwości kierowania pracą biokominka.

Długość standardowego modelu wynosi 1190 mm, jednak Planika umożliwia dostosowanie produktu do indywidualnego projektu. Fire Line Automatic 3 jest idealnym rozwiązaniem dla architektów i projektantów, ponieważ daje nieograniczone możliwości jego aranżacji – może zostać wbudowany w ścianę, w mebel, a nawet umiejscowiony na podłodze. Dodatkowo domyślnie stalowe wykończenie Fire Line Automatic może zostać pokryte lakierem z wysokim połyskiem w dowolnym kolorze z palety RAL. Planika planuje stały rozwój, szczególnie w sferze projektowania długiej linii ognia sterowanej za pomocą urządzeń mobilnych.


Facebook Icon