BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Social media z Social dots!

gru 21, 2014 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Pomysł na Social dots zrodził się w głowie Pani Doroty Przybylskiej, gdy pracowała jeszcze w Poznaniu, w agencji interaktywnej. Codziennie spędzała 8 godzin w biurze na końcu miasta i kolejne 2 godziny w autobusach na dojazdy. Wiedziała, że ten czas mogłaby spożytkować lepiej – bardziej efektywnie i pracować przy tym na własny rachunek. Kiedy po 7 latach w stolicy Wielkopolski wróciła do rodzinnej Bydgoszczy postanowiła wprowadzić plan pt. „własna firma” w życie. Uzyskała dofinansowanie z UE na start i tak od września 2013 roku prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą – Social dots, współpracując przy niektórych projektach z grafikami i programistami.

2014-12-10 12.41

Na pierwsze poważniejsze projekty założycielka Social dots musiała poczekać kilka miesięcy od założenia firmy. Początkowo głównie były to pojedyncze zlecenia – doradztwo z zakresu mediów społecznościowych, szkolenia dla firm, marketing szeptany. Przełomem była wiosna 2014 roku, kiedy zaczęły spływać zapytania dotyczące prowadzenia fanpage’y dla różnych marek. Na to Pani Dorota czekała najbardziej, bo komunikacja na Facebooku to ulubiony element jej pracy. Social dots zaczęło wtedy realizować projekty dla Galerii Osielsko, marki Nasciane.eu, strony StudiawAnglii.pl.

szkolenie social dot

 

Najtrudniejsze zazwyczaj są początki. Tak było też w przypadku Social dots. Koszty były większe niż przychód, a mimo wysiłków Klientów nie przybywało. Pani Dorota Przybylska pomimo początkowych trudności nigdy nie zwątpiła, że Social dots odniesie sukces wierząc, że kwestią czasu jest osiągnięcie profitów z własnej działalności. Rzeczywiście, jak się okazało czas zrobił swoje.

Wiele osób uważa, że media społecznościowe to głównie rozrywka. Nie zauważają potencjału reklamowego Facebooka, Instagrama, czy bloga internetowego. Ja swoją pracą udowadniam, że jest to obecnie jedna z najtańszych i najlepszych form promocji dla firm” – mówi Pani Dorota.

2014-02-20 15.14

Za stosunkowo niewielkie pieniądze można dotrzeć do tysięcy, a nawet milionów użytkowników na całym świecie. Trzeba jednak działać rozważnie, według długoterminowej strategii. Social dots stara się doradzać Klientom i prowadzić w ich imieniu komunikację w Internecie tak, by użytkownicy nie traktowali jej jak nachalną reklamę, tylko mieli ochotę pogłębić więź z marką. Social dots pomaga firmom, które nie mają pomysłu na swój wizerunek on-line lub nie do końca odnajdują się w zasadach, które rządzą social mediami.


Facebook Icon