BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Najciekawsze miejsca w Bydgoszczy – co warto zobaczyć?

mar 17, 2015 dodane przez Damian Jaroszewski

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce. Zajmuje 8. miejsce pod względem ludności oraz 10. miejsce pod względem zajmowanej powierzchni. Jednak przez wiele osób wciąż jest niedoceniana. Twierdzi oni, że w Bydgoszczy niewiele się dzieje, a większość miejsc jest nieciekawa. Czas udowodnić, jak bardzo się mylą. Oto najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić w Bydgoszczy!

Wyspa Młyńska

wyspa-mlynska

Nie jest to może najoryginalniejszy wybór, ale bez wątpienia Wyspa Młyńska to miejsce, które trzeba odwiedzić i to obowiązkowo. To przepiękny teren i jednocześnie wizytówka Bydgoszczy. Prezentuje się szczególnie okazale nocą, np. latem, gdy włączone zostaje oświetlenie pobliskich budynków. Ogromną zaletą tego miejsca jest także umiejscowienie w pobliżu samego centrum miasta i Starego Rynku. Na Wyspie Młyńskiej można nie tylko odpocząć ze znajomymi lub rodziną, ale także odwiedzić muzea lub w kilka minut dojść do imponującej Opery Novej.

Opera Nova

opera

To jeden z dziesięciu i jednocześnie jedyny na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego teatr operowy. Został założony już w latach 50-tych XX wieku, ale od 2006 roku mieści się w nowoczesnym budynku w samym centrum Bydgoszczy. Jest to zarazem jeden z najdłużej budowanych obiektów kulturalnych w Polsce, ponieważ powstawał aż przez 34 lata i 5 miesięcy. Budynek góruje swoją okazałością nad innymi elementami miasta. Kluczową rolę odgrywa nie sam budowla, która prezentuje się rewelacyjnie tuż przy rzece Brdzie, ale wystawiane w nim spektakle. Warto wybrać się na jeden z nich.

Exploseum DAG Fabrik

Autor: Pit1233 (Wikipedia na licencji CC0)

Exploseum DAG Fabrik to miejsce dość wyjątkowe, nie tylko ma mapie Bydgoszczy czy województwa, ale nawet całego kraju. To właśnie tutaj w czasach II Wojny Światowej powstawały: trotyl, nitrogliceryna oraz proch bezdymny, które były wykorzystywane przez III Rzeszę. Dzisiaj jest to kompleks siedmiu budynków, połączonych ze sobą wąskimi tunelami, który w każdej chwili można zwiedzić. Wrażenie robi przede wszystkim surowość ścian i korytarzy, które świadczą o warunkach z jakimi musiało się zmierzyć ok. 40 tys. przymusowych robotników w trakcie swojej niewolniczej pracy. Cały kompleks mieści się w samym centrum lasu. Nie jest to przypadek, ponieważ kompleks miał być niewidoczny dla przelatujących samolotów.

Muzeum Wojsk Lądowych

muzeum-wojsk-ladowych

Nazwa mówi już tak naprawdę wszystko o tym miejscu. To ośrodek idealny dla każdego miłośnika militariów. W muzeum można obejrzeć wiele interesujących eksponatów, ale chyba największe wrażenie robią prawdziwe czołgi, czy też wozy pancerne, do których można nawet wejść. Oprócz tego na zwiedzających czekają bronie wykorzystywanie przez polskich żołnierzy, a także działa i torpedy. Świetna atrakcja dla dzieci – nie tylko bawi, ale także uczy.

Leśny Park Kultiry i Wypoczynku „Myślęcinek”

Myślęcinek

To doskonałe miejsce do spędzenia czasu z całą rodziną. Myślęcinek, a dokładniej Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, to największy park miejski w Polsce. Obiekt liczy sobie aż 830 hektarów. Na tak wielkim terenie znajduje się mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Do najpopularniejszych zaliczają się między innym: Ogród Botaniczny i Zoologiczny, Zaginiony Świat z modelami dinozaurów oraz Park Rozgrywki. A to wszystko w pięknej, parkowej scenerii. Jednak Myślęcinek to także miejsce wielu spotkań biznesowych i ciekawych wydarzeń, głównie za sprawą centrum wystawienniczo-targowego oraz terenów handlowo-wystawowych. Idealne miejsce do zrelaksowania się na łonie natury.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum_Mydła_i_Historii_Brudu_Bydgoszcz_2012a

Mydło – któż by pomyślał, że na jego temat można zrobić całe muzeum. A jednak! Tego typu obiekt mieści się właśnie w Bydgoszczy. Odwiedzając to miejsce można poznać historię higieny i związanych z nią zawodów. Najciekawsze czeka nas jednak na samym końcu, kiedy to sami możemy zrobić swoje własne mydło, które później zabierzemy ze sobą na pamiątkę. Bardzo nietypowe miejsce, które jednak warto odwiedzić.

Park Henryka Dąbrowskiego i wieża ciśnień

autor: Pit1233 (Wikipedia na licencji CC0)

Piękny park umiejscowiony niemal w samym centrum miasta, niedaleko Wyspy Młyńskiej. To dość mało znane miejsce, nawet przez Bydgoszczan, ale niezwykle urodziwe. Park powstał w 1832 roku, więc ma już 183 lata. Dodatkowo w parku znajduje się inna atrakcja turystyczna – wieża ciśnień, która została zaadoptowana na muzeum historii bydgoskich wodociągów oraz wspaniały punkt widokowy na miasto. Jedno z pięter wieży zostało przeznaczone z myślą o wystawach. To obowiązkowe miejsce do odwiedzenia.

Autorem części zdjęć jest Pitu1233Wikipedia na licencji CC0.


Facebook Icon