BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Kuchenna Wyprawa Akademii Natura w Myślęcinku!

kwi 7, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

ECD ConsilisTwórczyni Akademii Natura – dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak jest botanikiem i przyrodnikiem do szpiku kości: od ponad trzydziestu lat „przemyca” na talerze dzikie rośliny jadalne, obecnie zapomniane lub wzgardzone. Mówi o sobie „food hunter”, a o roślinach, które „upoluje”- DZIKUSY. A poluje na łąkach i w lesie. Ale również w prywatnym ogródku ma grządki z roślinami, które u innych są traktowane jako chwasty.

Czy można jeść koniczynę? Czy do sałatki możemy dodać bratków lub fiołków? I czy w naszym ogródku możemy znaleźć coś jadalnego, czego nie posadziliśmy sami? Wiele roślin, które rosną tuż obok – „pod płotem” – idealnie nadaje się do jedzenia.

dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak

Do „dzikusów” przekonuje się coraz więcej osób, przede wszystkim ze względu na ich cudowne właściwości dla zdrowia. Korzystne substancje są w nich bardziej aktywne, lepiej się wchłaniają, dłużej działają. Ale nie można zapominać o walorach smakowych „dzikusów” i ich pięknym wyglądzie. Zwróciła na to uwagę Gosia Molska, zapraszając Akademię Natura do swojego programu Polska Molskiej.

Europejskie Centra Doradcze Consilis właśnie otworzyły w Bydgoszczy biuro coworkingowe. Wnętrza są w minimalistycznym stylu industrialnym, nawiązują do przedwojennej fabryki, w której się mieszczą. Ale bez przesady, ważna była też wygoda i komfort pracy. Powstało miejsce do pracy, w którym każdy może poczuć się jak u siebie – pracując samodzielnie ale nie samotnie.

Ponieważ skuteczna praca nie jest możliwa bez efektywnego odpoczynku, w biurze jest w pełni wyposażona kuchnia i strefa relaksu, gdzie można zrobić sobie kawę z prawdziwego ekspresu lub dobrą herbatę, porozmawiać z innymi, wymienić się pomysłami, zainspirować. Bo, w opinii założycielki, Joanny Poziemskej, atmosferę tworzą ludzie.

Dlatego właśnie zaprasza do siebie ludzi wyjątkowych i nawiązuje z nimi współpracę. Tak zrodziła się idea Kuchennych Wypraw Akademii Natura. Uczestnicy podczas spaceru poszukają dziko rosnących roślin, poznają ich siedliska. Czy czosnek winnicowy rośnie w lesie czy na łące? Tam gdzie sucho czy mokro? Lubi słońce czy cień? I co najważniejsze – kiedy najlepiej jest je zbierać (o północy przy pełni księżyca…)

Kuchenna Wyprawa Akademii NaturaZebrane skarby zostaną przywiezione do kuchni w ECD Consilis i wykorzystane do przygotowania zdrowych i pysznych potraw. A podczas gotowania kolejne opowieści, do czego jeszcze można użyć zebranych „dzikusów” i jakie mają właściwości. Planowany jest cykl wypraw, przez całą wiosnę, aby poznać różne roślinki, pojawiające się o różnej porze, w różnych miejscach i na dobre zaprzyjaźnić się z „dzikusami”.

Pierwszy z nich odbędzie się już 11 kwietnia o godzinie 10:00 w Myslęcinku!

Kuchenna Wyprawa Akademii Natura:
Start: parking przy ZOO w Myślęcinku (autobus: 52, 93, 94)
Gotowanie: ECD Consilis
Możliwość zapewnienia transportu z Myślęcinka do ECD Consilis – po uprzednim zgłoszeniu.
Bilety w cenie 50zł do nabycia na evenea.pl
Kuchenna Wyprawa Akademii Natura Facebook


Facebook Icon