BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Galeria Whisky, jedyne takie miejsce w Bydgoszczy!

sie 18, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

galeria-whisky-bydgoszcz Pomysł na biznes zrodził się nagle, kiedy to obecny właściciel Galerii Whisky znalazł w internecie informację na temat festiwalu whisky w Warszawie. Wraz z żoną postanowili odwiedzić to wydarzenie. Oboje byli pod wrażeniem imprezy. Po powrocie doszli do wniosku, że chcieliby mieć swój sklep. Miejsce, dzięki któremu bydgoszczanie otrzymaliby dostęp do trudno dostępnych trunków. Tak w wielkim skrócie zrodziła się bydgoska Galeria Whisky!

Galeria-Whisky-BydgoszczNa początku pomysłodawcy swą obecność sygnalizowali na Facebooku. Stamtąd pozyskali pierwszych klientów, którzy zadowoleni z zakupów oraz profesjonalnej obsługi polecali sklep znajomym. Obecnie na półkach znajduje się już ponad 300 pozycji różnego rodzaju whisky. Galeria Whisky jako jedyna w Bydgoszczy ma w swej ofercie Whyte and Mackay. Whisky ta produkowana jest w destylarni Dalmore. W jej skład wchodzi whisky Dalmore, Tomintoul, Fettercairn oraz inne destylaty zbożowe. Produkowana jest metodą Double Matured, co oznacza, że poddawana jest podwójnemu leżakowaniu w dębowych beczkach. Smak tej wybornej whisky jest tak delikatny i słodki.


Właściciele postanowili pójść o krok dalej i rozpocząć otwarte degustacje whisky. Odbyły się już trzy tego typu spotkania. Zapraszane są na nie autorytety świata whisky, osoby z bogatym doświadczeniem oraz wiedzą. Kolejnym dużym i chyba jak na razie największym projektem był pierwszy w Bydgoszczy festiwal WHISKY NIGHT. Został zorganizowany w Restauracji Sowa. Dla uczestników przygotowanych było około 50 rodzajów whisky, ale także koniaki oraz grappy. Odbyła się również prelekcja przeprowadzona przez Pana Jarosława Urbana. Festiwal był przełomowym momentem w rozwoju firmy. Już dziś właściciele pragną zaprosić miłośników tego znakomitego trunku na kolejny festiwal tym razem w Toruniu, który odbędzie się już 19 września w hotelu Mercury.

WHISKY NIGHT-bydgoszczSklep Galeria Whisky oprócz sprzedaży detalicznej i profesjonalnego doradztwa w wyborze odpowiedniego trunku pod konkretne gusta, zajmuje się wieloma innymi usługami. Są to między innymi:

– sprowadzanie różnego rodzaju alkoholu (poza piwem) na życzenie klienta
– wykonywanie nadruków na butelki oraz skrzynki w postaci życzeń, loga, podziękowań, jako spersonalizowany prezent
– organizowanie degustacji otwartych, prywatnych oraz dla firm
– występowanie na różnego rodzaju eventach, weselach, targach, piknikach
– prowadzenie szkoleń dla pracowników hoteli i restauracji w zakresie wiedzy o whisky
– doradzanie w kwestii inwestowania w beczki whisky oraz pojedyncze butelki

Działalność Galerii Whisky stale się rozszerza. Właściciele mają w planie, aby w przyszłości ich sklep znany był nie tylko w Bydgoszczy. Więcej informacji na temat tego wyjatkowego sklepu znadziecie Państwo pod adresem: www.galeriawhisky.pl!

GLENGLASSAUGH 1973 40 YO CASK 6801Ciekawostka: Najdroższa Whisky znajdująca się w chwili obecnej w bydgoskiej Galerii Whisky to GLENGLASSAUGH 1973 40 YO CASK 6801 52,1% a jej cena to 3170zł.

Najdroższa dotychczas sprzedana Whisky na świecie to Macallan M. Cena, którą osiągnęła na licytacji w Hongkongu to blisko 650 tysięcy dolarów amerykańskich!


Facebook Icon