BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

DANCEBY Akademia Tańca

wrz 1, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

danceby-bydgoszczPomysł stworzenia Akademii Tańca Danceby zrodził się z pasji do tańca. Jej założycielki od dziecka tańczyły i występowały na scenie, szkoliły się u najlepszych instruktorów na świecie. Później same zostały instruktorkami tańca. Pracowały w różnych szkołach na terenie Bydgoszczy oraz poza jej granicami.

Dziewczyny jednak chciały wprowadzać własne pomysły – świeże rozwiązania oraz tchnąć nową jakość w dziedzinę tańca. Zanim powstała sama Akademia spróbowały swoich sił w organizowaniu warsztatów tanecznych. Zaczęły od sprowadzania instruktorów światowej klasy, między innymi z Argentyny czy Brazylii. Pierwszym projektem było zorganizowanie warsztatów tanecznych Jar of Jam z czołową instruktorką i tancerką z Argentyny, Pato Fabian. Od tego czasu warsztaty Jar of Jam Dance Workshops stały się cyklicznym wydarzeniem w Bydgoszczy promowanym przez AT Danceby.

jar-jam-6-lucas-i-carolinaDziałania Akademii Tańca Danceby spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem – warsztatami zainteresowała się duża liczba chętnych. Wtedy właścicielki zobaczyły, że taniec ma duży potencjał. Postanowiły iść za ciosem i założyły miejsce pełne pasji – AT Danceby.
Tworząc nazwę DANCEBY właścicielki kierowały się tym, że ich Akademię tworzą ludzie, dlatego każdy ma swój “dance by”, czyli tańczy dla czegoś, dzięki czemuś, np. dance by soul, dance by emotions, dance by inspiration. Tych wyrażeń jest nieskończona ilość – ile osób tyle koncepcji i aby to podkreślić, umieściły w swoim logotypie znak nieskończoności. Poza tym „BY” symbolizuje także rodzinne miasto właścicielek Akademii, czyli Bydgoszcz.

danceby-akademia-tanca-bydgoszczFirma rozwija się w bardzo szybkim tempie, codziennie napływają nowe zapytania o zajęcia, pojawiają się nowe propozycje współpracy. Skupiamy się teraz na zbudowaniu nowych grup tanecznych i wdrożeniu pomysłów- tych sprzed kilku lat oraz najnowszych. Filarem Akademii Tańca Danceby jesteśmy my – Sylwia Hilińska i Kaja Sobieraj. Właścicielki i dyplomowane instruktorki tańca. Od zeszłego roku dołączyła do nas nowa instruktorka – Daria Budzińska.

Dziewczyny zajmują się prowadzeniem zajęć tanecznych, organizowaniem warsztatów oraz pokazami tańca. Do tej pory współpracowały m.in. z klubem Soda, firmą Canon, Totalizatorem Sportowym LOTTO, Multikinem. Akademia Tańca Danceby to miejsce łączące pasjonatów tańca. Jej misją jest popularyzowanie dancehallu, tańca na obcasach (high heels) oraz aktywnego spędzania czasu.

Pragniemy przełamywać stereotypy związane z tańcem. Panuje przekonanie, że dancehall to tylko kobiecy taniec tzw. booty shaking, tymczasem styl ten opiera się na krokach i został stworzony przez mężczyzn. Jest w dużej mierze tańczony na Jamajce właśnie przez nich. Chcemy również edukować ludzi młodszych i starszych na temat form oraz historii tańca, a także właściwego treningu. Pragniemy pokazać, że taniec jest dla każdego!

www.danceby.pl


Facebook Icon