BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Własna firma bez ZUS? Czy to możliwe?

wrz 8, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

aip-bydgoszcz-firma-bez-zusMarzysz o swoim własnym biznesie, ale przeraża Cię użeranie się z urzędami? Chcesz spróbować, ale boisz się wejścia na rynek? Na ratunek przybywa AIP Bydgoszcz, gdzie można założyć firmę na próbę bez ZUS nawet w ciągu 24 h.

Firmę w AIP można założyć na dwa, tak naprawdę takie same sposoby. Zrobić to może każdy bez względu na swój status na rynku pracy. Wystarczy mieć ukończone 18 lat.

1)Jeżeli jesteśmy przekonani w 100% wystarczy wypełnić wstępny formularz online, w którym wpisujemy swoje podstawowe dane, potencjalny obszar działania oraz nazwę firmy. Następnie, osoba pracująca w AIP Bydgoszcz skontaktuje się, aby umówić spotkanie i podpisać krótką umowę (wzór zostaje udostępniony jeszcze przed podpisaniem) i można zaczynać.

2)Jeżeli wciąż wahamy się przed wypróbowaniem swojego pomysłu i potrzebujemy dodatkowych informacji wystarczy umówić się na spotkanie z pracownikiem AIP lub nawet wejść do biura prosto „z ulicy”. Załoga AIP przedstawi wszystkie szczegóły i rozwieje jakiekolwiek wątpliwości. Kolejny krok jest identyczny jak w punkcie pierwszym.
Umówić się na spotkanie można wysyłając maila na adres: pawel.tomaszewski@inkubatory.pl, karolina.nowakowska@inkubatory.pl.

aip-bydgoszczZałożenie własnej działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami i ryzykiem. Dlatego właśnie AIP jako fundacja non profit użycza swojej osobowości prawnej, dzięki czemu nie trzeba rejestrować swojej działalności gospodarczej. W ramach Twojej firmy w AIP nie są pobierane obowiązkowe miesięczne składki na ZUS. Do faktur i umów wykorzystuje się dane Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Zarobione pieniądze trafiają na subkonto startupu, do którego ma się wgląd, i w ramach którego można dowolnie dokonywać zakupów na fakturę VAT lub wypłat dla osób zatrudnionych na umowę o zlecenie lub o dzieło.

Dodatkowo oprócz użyczenia swojej osobowości prawnej, AIP pomaga w obsłudze księgowej firmy, realizacji wypłat, problemów prawnych. Ponadto otrzymuje się dostęp do wyposażonych biur, szkoleń zarezerwowanych dla członków społeczności AIP, czy porad mentorów, czyli indywidualnych sesji doradczych z doświadczonymi praktykami biznesu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić pieniądze, które normalnie należałoby przeznaczyć na ZUS, opłacenie księgowej, prawników i wynajem biura. Zachowane środki można przeznaczyć na przykład na rozwój swojego wymarzonego biznesu.

Autorem tekstu jest: Paweł Tomaszewski z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Bydgoszczy -> www.inkubatory.pl | www.facebook.com/aipBydgoszcz

Facebook Icon