BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Odkryj siebie na nowo na bydgoskim TEDx!

wrz 10, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

tedexbydgoszczPrzed nami kolejna edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych w regionie cyklu konferencji TEDxBydgoszcz. 3 października 2015 roku w kinoteatrze Adria wystąpienia 10 prelegentów połączy temat przewodni „Transcend Human”, czyli w wolnym tłumaczeniu „wychodzenie poza granice ludzkich możliwości”. Prelegenci będą zachęcać do wyjścia poza te granice. Każdy wykład będzie cennym źródłem informacji zarówno w dziedzinie gospodarki, jak i pozostałych sfer życia, człowieka aktywnego i ciekawego świata. Partnerem wydarzenia jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Od wieków ludzie zgłębiali tajemnice osobowości człowieka. Poprzez różne kultury, europejską, łacińsko-grecką powstawały jako etos, ideologia, topos, różne formuły i modele wyrażające istotę i atrybuty człowieczeństwa. Spośród pełnej palety określeń „homo” (człowieka) organizatorzy wybrali te które są najciekawsze, intrygujące i oczywiście inspirujące. Za każdą z wymienionych poniżej koncepcji człowieka ukrywają się prelegenci:

  • Homo creator – jest to model człowieka, który całe swoje życie chce być kreatywnym, nie naśladującym otaczających go ludzi.
  • Homo ereditus – jest to człowiek wykształcony, wyedukowany, uczony.
  • Homo oeconomicus – człowiek gospodarujący, który za swój główny cel uznaje wytwarzanie dóbr oraz uzyskiwanie zysku. Maksymalizacja zysku to główny motyw jego działań.
  • Homo technologicus – jest to człowiek zadziwiony, owładnięty i w konsekwencji opanowany przez technologię.
  • Homo viator – to swoista wizja człowieka podróżnika, pielgrzyma, emigranta i wędrowca spragnionego przygód.

TED, to organizacja wspierająca i popularyzująca nowe idee techniczne, naukowe, ekonomiczne i społeczne. TED to instytucja działająca od ponad 30 lat. Jej działalność rozpoczęła czterodniowa konferencja w Kalifornii. Od tego czasu TED rozwinął się tak bardzo, że ideę TED wspierają ludzie na całym świecie.

Konferencje TED (Technology, Entertainment, Design) są jednymi z najbardziej prestiżowych na świecie. Ich zadaniem jest propagowanie idei wartych rozpowszechniania – prezentowanie pomysłów, które w znaczący sposób mogą przyczynić się do zmiany naszych postaw, zachowań czy rozwiązywania problemów – zarówno globalnych, jak i tych w naszym bezpośrednim otoczeniu.

tedxbydgoszcz2Co roku na konferencję TED zapraszani są czołowi liderzy, naukowcy, ekonomiści i ludzie którzy chcą podzielić się nowymi ideami zmieniającymi nasze poglądy, przedstawiają innowacyjne pomysły wprowadzające nas w nowe czasy. Wśród najbardziej znanych mówców, którzy przez ostatnie 25 lat brali udział w konferencjach TED należy wymienić wielu wybitnych naukowców, polityków, przedsiębiorców i działaczy społecznych, a byli to m.in. Gordon Brown, Bill Clinton, Bill Gates, Al Gore, Stephen Hawking, Larry Page, Colin Powell czy Jimmy Wales (współtwórca Wikipedii).

tedex bydgoszczWarto jednak wspomnieć, że w konferencji brali udział tak wspaniali prelegenci, którzy przez swoje niesamowite wystąpienie na TED stały się legendą. W tym miejscu można wymienić: Sir Ken Robinsona, który postawił przyjemną i poruszającą do głębi tezę stworzenia systemu edukacyjnego, który podsycałby kreatywność, a nie jak do tej pory, ją osłabiał.

Trudno nie wspomnieć o Jill Bolte Taylor i jej zaskakującym studium na temat osobistego udaru mózgu. To wszystko możecie obejrzeć na głównym portalu TED, do czego serdecznie namawiamy.

Oglądanie konferencji TED niewątpliwie rozwija człowieka i poszerza horyzonty. Jest to znakomity sposób na spędzania wolnego czasu.

Ale główny TED, to nie wszystko. Oprócz oficjalnych konferencji TED są także, niezależne, organizowane lokalnie konferencje TEDx przypominające ją formatem , podlegające niektórym jej regułom zawartych w udzielanej ich organizatorom przez TEDx licencji. Właśnie taką organizacją jest TEDxBydgoszcz.

tedxbydgoszcz3TEDxBydgoszcz to organizacja złożona z wolontariuszy z naszego miasta, to oni zapraszają wszystkich mówców. To oni własnymi siłami przygotowują całą konferencję. To wszystko dla was 3 października właśnie zespół TEDxBydgoszcz organizuje jedną z największych w naszym regionie konferencji, na którą serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu TEDxBydgoszcz – Transcend Human oraz tedxbydgoszcz2015.evenea.pl. Warto już teraz zarezerwować sobie pierwszą sobotę października na niecodzienne inspirujące wydarzenie.

Tekst dostarczony przez: TEDxBydgoszcz | Fot: M.Pawłowska – fotografia Artystyczna / TEDxBydgoszcz


Facebook Icon