BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

3 Bąbelki – Centrum Nowoczesnej Mamy

wrz 16, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

3babelkiCentrum Nowoczesnej Mamy to firma, którą mieliśmy okazję poznać podczas bydgoskiego StartUp Cafe organizowanego przez ECD Consilis. Kasia Stranz – inicjatorka projektu, właścicielka „Trzech Bąbelków” znana i lubiana „Ciocia Kasia” zechciała odpowiedzieć na nasze pytania, przedstawiając jednocześnie to wyjątkowe miejsce!

BM: Skąd pomysł na tego typu działalność?

KS: Pomysł trochę nieświadomie podsunęły mi dwie przyjaciółki- jedna właśnie została mamą, a druga babcią. Szukałyśmy razem w internecie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących kobiet w ciąży i niemowlaków. Ja już nieco zapomniałam jak to było, bo moje „osobiste ” ukochane dziecko ma już prawie 12 lat. Pamiętam jednak dobrze jak siedziałam w domu sama z dzieckiem, nie mając się do kogo odezwać. Wymyśliłam więc miejsce, w którym mamy nie tylko znajdą odpowiedzi na swoje pytania, ale przede wszystkim spotkają się z innymi kobietami, porozmawiają o swoich radościach i troskach. Stąd też Centrum Nowoczesnej Mamy. Nowoczesna Mama to taka, która korzysta z dobrodziejstw np. Internetu, ale także dba o relacje międzyludzkie.

centrum-nowoczesnej-mamyBM: Jak wyglądał początkowy rozwój Centrum Nowoczesnej Mamy?

KS: Centrum Nowoczesnej Mamy to młoda firma, duże projekty dopiero przed nami. Póki co małymi kroczkami „testujemy” różne formy spędzania czasu przez kobiety w ciąży i mamy z maluszkami. Odwiedzające to miejsce mamy mogą zgłaszać propozycje zajęć i spotkań. Mam głowę pełną pomysłów, oferta Centrum ciągle się rozwija. Centrum Nowoczesnej Mamy to miejsce, w którym mamy mają nie tylko miło spędzić czas, ale także nauczyć się czegoś nowego, wymienić swoje doświadczenia i nawiązać nowe znajomości a być może i przyjaźnie.

centrum-nowoczesnej-mamy2BM: Co było najtrudniejsze w rozwoju firmy? Czy pojawiły się obawy, że to przedsięwzięcie może się nie udać?

KS: Najtrudniejsze było przekonanie Mam, że warto przyjść do Centrum, że to miejsce stworzone dla nich i ich dzieci. Obawy są cały czas, jednak obserwując aktywność moich gości, to z jaką chęcią przychodzą spotkać się z innymi mamami, jak chętnie uczestniczą w warsztatach pozwala mieć nadzieję, że Centrum Nowoczesnej Mamy na dłużej zagości na mapie „mamuśkowych” miejsc w Bydgoszczy!

BM: Do kogo dokładnie skierowana jest oferta Centrum Nowoczesnej Mamy?

KS: Do przyszłych i obecnych mam z małymi dziećmi. To miejsce, w którym młode mamy znajdą czas na rozmowę, zabawę, wymianę doświadczeń i okazję do uczestniczenia w różnorodnych warsztatach i szkoleniach. To tu przyszłe i obecne mamy, siedząc przy pysznej kawie, mogą się integrować, rozwijać i wspierać. W Centrum działa też mini sklepik z artykułami handmade dla dzieci oraz mam. CNM to również zajęcia umuzykalniające i rozwijające dla najmłodszych dzieci, spotkania i warsztaty dla mam i kobiet w ciąży. Mogą tu przychodzić nie tylko mamy, ale również tatusiowie, babcie, ciocie i każdy, kto chciałby miło spędzić czas ze swoim maluszkiem!

BM: Plany na najbliższą przyszłość?

KS: Plany bliższe i dalsze pojawiają się codziennie. Codziennie nowe, oryginalne i bardzo kreatywne. Wszystko dzięki „moim” Mamom i ich Dzieciom.

Więcej informacji na temat Centrum Nowoczesnej Mamy dostępne pod adresem: www.facebook.com/CentrumNowoczesnejMamy 

 


Facebook Icon