BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Sprawdzamy mobilny przewodnik po Bydgoszczy

wrz 24, 2015 dodane przez Damian Jaroszewski

Bydgoszcz jest coraz częściej odwiedzana przez turystów. W ostatnich latach liczba turystów zwiększyła się niemal trzykrotnie. Kuszą przede wszystkim Wyspa Młyńska, Opera Nova, zabytkowe ulice oraz Stary Rynek. Urzędnicy zdają sobie z tego sprawę, więc powstała aplikacja mobilna, która nie tylko przyda się turystom, ale także mieszkańcom Bydgoszczy.

Aplikacja „Bydgoszcz – Mobilny przewodnik” powstała z myślą o dwóch najpopularniejszych, mobilnych systemach operacyjnych na świecie – Androidzie oraz Apple iOS. Program można pobrać całkowicie za darmo ze Sklepu Play (Android) lub Apple App Store (iOS). Aplikacja nie zajmuje dużo miejsca w pamięci urządzenia – niecałe 40 MB i to po pobraniu wszystkich danych do pamięci, włącznie z większymi zdjęciami.

Po uruchomieniu aplikacji przywita nas przyjemne i czytelne menu w formie pokrętła. Aktualnie do wyboru mamy 8 zakładek – mapa, trasy, miejsca, planer, gry miejskie, wydarzenia, komunikacja oraz info. W każdej z nich znajdziemy inne informacje związane z Bydgoszczą i tym, co dzieje się aktualnie w mieście.

Mapa

To po prostu nic innego, jak mapa miasta z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami. Domyślnie jest to 15 najważniejszych lokalizacji, ale klikając w belkę na górze możemy wybrać inne kategorie, np. muzea, parki i pomniki przyrody czy też instytucje kultury. Aplikacja wykorzystuje naszą lokalizację, więc od razu pokazuje także nasze położenie. W ten sposób łatwo można sprawdzić, co znajduje się najbliżej nas.

bydgoszcz-przewodnik-mobilny-9

Trasy

Tutaj z kolej znajdziemy najciekawsze trasy w Bydgoszczy – rowerowe, kajakowe, widokowe lub piesze. Każda jest dokładnie opisana wraz z informacją o długości i średnim czasie, jakie potrzeba na jej pokonanie. Każdą trasę możemy także wyświetlić na mapie, a nawet włączyć nawigację z wykorzystaniem Map Google (konieczne będzie połączenie z Internetem).

bydgoszcz-przewodnik-mobilny-8

Miejsca

W tej zakładce umieszczono wszystkie miejsca w Bydgoszczy, które warto odwiedzić. Znajdziemy tutaj cały katalog lokalów, noclegów i atrakcji turystycznych. Do wyboru mamy kilka kategorii, np. gastronomia lub rozrywka. Aplikacja na górnej belce od razu zaproponuje kilka miejsc najbliżej nas. Bardzo przydatne przede wszystkim dla turystów. Każde miejsce jest opisane.

bydgoszcz-przewodnik-mobilny-10

Planer

To zakładka powstała już typowo z myślą o turystach. Przeglądając miejsca, trasy i wydarzenia, możemy je dodawać do planera. W ten sposób, jeszcze w domu, przed wycieczką, można dokładnie zaplanować cały pobyt w Bydgoszczy. Naprawdę ciekawy pomysł, a na dodatek nieźle zrealizowany.

Gry miejskie

To jeden z najciekawszych – moim zdaniem – elementów aplikacji. Z tej zakładki mogą skorzystać zarówno turyści, jak i mieszkańcy Bydgoszczy. Znajdziemy tam specjalnie przygotowane gry, które będą wymagać od uczestników nie lada umiejętności. Każda gra ma okres ważności, ale szybko pojawiają się nowe. Gra zaczyna się od konkretnego miejsca w mieście i aplikacja kolejno prowadzi nas do kolejnych punktów, oczywiście przy pomocy zagadek i wskazówek.

bydgoszcz-przewodnik-mobilny-4

Wydarzenia

Tutaj każdy użytkownik aplikacji znajdzie najciekawsze wydarzenia. Zostały one podzielone na kategorie, np. dla dzieci, film, spektakl, sport czy też targi. Wydarzenia są aktualne i przy każdym widnieje informacja, jak daleko od miejsca docelowego się znajdujemy. Podejrzewam, że nawet mieszkańcy Bydgoszczy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele dzieje się w ich mieście. Sam zacznę korzystać z tej funkcji aplikacji.

Komunikacja miejska

Co tu dużo mówić – rozkład jazdy autobusów i tramwajów. Łatwo i szybko można dowiedzieć się, jak dojechać w konkretne miejsce.

Info

Ostatnia zakładka skrywa aktualności związane z Bydgoszczą, atrakcje w regionie, cykliczne wydarzenia, bieżące wystawy i informacje na temat miasta.

Aplikacja prezentuje się bardzo ciekawie. Jest intuicyjna, a przez to prosta w obsłudze. Dużą zaletą są piękne zdjęcia miasta i konkretnych miejsc, które możemy obejrzeć przy okazji korzystania z programu. Bydgoszcz – mobilny przewodnik to świetnie przygotowana propozycja nie tylko dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić miasto, ale także dla mieszkańców Grodu nad Brdą.

Autorem tekstu jest Damian Jaroszewski – twórca bloga o aplikacjach mobilnych Appki.com.pl oraz właściciel ChillMedia.pl.

Facebook Icon