BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Kobiety w IT czyli Geek Girls Carrots!

paź 1, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

gcc_logo_horizontally_300dpiGeek Girls Carrots to społeczność, której misją jest zwiększenie udziału kobiet w IT. Jest to ważne zarówno dla samej branży, jaki i dla kobiet, które mają bardzo dużo do zaoferowania w tej dziedzinie. Kobiety obawiają się etykietowania, wchodzenia w męski świat. Karotki pokazują i przekonują, że branża IT jest otwarta na bardzo różne osoby oraz kompetencje, także miękkie, których przeważnie kobietom nie brakuje.

Do swojego celu Geek Girls Carrots dążą poprzez:

  • budowanie społeczności pasjonatów, przedsiębiorców oraz profesjonalistów, którzy pracują w sektorze IT, startupach technologicznych, biotechnologii, nowych mediach i naukach ścisłych,
  • szkolenia i edukowanie w zakresie umiejętności technicznych i miękkich, które podwyższają kwalifikację w IT,
  • promowanie wzorców do naśladowania kobiet w IT (role models) w mediach, podczas konferencji i wydarzeń branżowych.
  • organizacja działa w formule przedsiębiorstwa społecznego, które kieruje się trzema podstawowymi zasadami:
  • zysk z działalności jest w całości skierowany na rozwój projektów społecznych prowadzonych przez Geek Girls Carrots,
  • współpracuje z firmami i instytucjami odpowiedzialnymi społecznie,
  • osoby zaangażowane w pełnym wymiarze godzinowym otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę, a pozostałe osoby działają pro publico bono.

Karotki działają od 4 lat, obecnie w 29 miastach, w 11 krajach, na 3 kontynentach, także w Polsce w 15 miastach. W Bydgoszczy spotykają się już od ponad roku. Każde spotkanie to wystąpienia interesujących prelegentów i networking oraz chrupanie marchewek. Uczestniczki i uczestnicy (bo wstęp jest dla wszystkich chętnych) czerpią wiedzę, inspirację i nawiązują nowe kontakty, które mogą zaowocować atrakcyjną ofertą pracy, nawiązaniem współpracy w startupie lub po prostu ciekawą znajomością.


Facebook Icon