BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Współczesne trendy w projektowaniu mebli

paź 7, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

drab-aranzacja-zestaw-mebli-pawlowska-design1Dzisiejszy i jutrzejszy design charakteryzuje się daleko idącą prostotą dążącą do absolutnego minimum. Dlatego też współczesne trendy oscylują wokół minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu. Panuje także moda na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w odświeżonej formie.

Dzisiejszy użytkownik chce mebli dostosowanych do jego zmiennych potrzeb, dlatego urządzając wnętrze operuje się uproszczonymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy dobrowolnie zestawiać. Modułowość i personalizacja mebli to moda, której obecnie nie sposób pominąć. Także natura gra pierwszoplanową rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w kwestii kolorystyki, ale także materiałów, wśród których królują drewno, glina i kamień.

Nadal modne są kontrasty, jak połączenie chłodu i wysokiego połysku lub bieli z ciepłem naturalnego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej podkreśla ich naturalność i surowy wygląd. Modne są także sentymentalne odwołania do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.

norsk-fotel-pawlowska-design1Prócz wspomnianych frontów na wysoki połysk lub drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to nowość w 2015 r. W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach coraz częściej pojawia się w ich towarzystwie oświetlenia LED o zmiennej barwie światła, sterowane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.

pawlowska_design_baner

pawlowskadesign.com


Facebook Icon