BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Proxymedia – specjaliści od produkcji filmowej!

paź 28, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

arrinera-reklamaProxymedia to grupa praktyków, realizujących filmy od ponad pięciu lat. Specjalizują się w produkcji filmów reklamowych, wizerunkowych, promocyjnych oraz produktowych.

Każdy film musi mieć sens, musi nieść jakiś komunikat dla widzów – Proxymedia pomaga swoim klientom w sprecyzowaniu tego komunikatu. Zapewnia pomoc w realizacji reklamy oraz promowaniu w mediach. Obecnie oferuje również doradztwo w zaplanowaniu kampanii internetowych nagrywanych filmów aby to, co robią trafiło do właściwych odbiorców w odpowiednich ilościach.

W początkowej fazie projekt Michała Grzelaka działał przy Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Bydgoszcz. w 2011 została zarejestrowana firma – Proxymedia. Z czasem do zespołu dołączył fotograf Piotr Szamocki, który coraz częściej pomagał przy bardziej rozbudowanych projektach. Wspólnie stworzyli operatorski duet i od tamtego czasu zawsze pracowali już razem. Podobne podejście do filmowania oraz inspiracje tymi samymi produkcjami spowodowały, że efekty pracy zawsze były wynikiem wspólnych pomysłów.

proxymediaZ biegiem czasu marka stawała się coraz bardziej rozpoznawalna jako firma produkująca filmy nie tylko w regionie ale i w całej Polsce. Ze względu na wysublimowany styl operatorski Michał Grzelak został zaproszony do udziału w produkcji filmowej reklamy pierwszego w historii Polski supersamochodu Arrinera. Podczas kilku dni zdjęciowych w Warszawie nagrany został materiał do filmu, który miesiąc później był rozpowszechniany na portalach motoryzacyjnych, w telewizji i na forach internetowych na całym świecie. Z projektu na projekt Proxymedia zdobywało coraz większy rozgłos.

Kolejny duży projekt to realizacja filmu promocyjnego dla UM w Bydgoszczy z udziałem wybitnych sportowców z naszego miasta, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Od tego momentu ruszyła prawdziwa lawina zleceń. Były to między innymi: projekt dla Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, film wizerunkowy dla jednego z pojazdów Pesy, seria produkcji dla grupy IMS oraz dla Polomarketu.

proxymediafilmsEkipa Proxymedia od samego początku wiedziała, że na rynku filmowym w naszym regionie brakuje firmy zajmującej się produkcją filmów z prawdziwego zdarzenia. Cel był ambitny – zostać największą firmą produkującą filmy reklamowe w województwie Kujawsko-Pomorskim. Potrzebni byli do tego do tego ludzie, sprzęt i oczywiście klienci. Jasno wyznaczony cel i ogromna pasja sprawiły, że wszelkie obawy i niejednokrotnie duże wyzwania kończyły się sukcesem.

Wielokrotnie przechodziliśmy przez ekstremalne sytuacje podczas realizowanych projektów, np. podczas czterech dni zdjęciowych mieliśmy łącznie osiem godzin snu. Potem szybki montaż, bo klientowi zależy na czasie. Wielokrotnie pracowaliśmy również w nocy… Praca przy produkcjach filmowych to ogromne wyzwanie zarówno kreatywne, sprzętowe jak i organizacyjne. Zdarzały się takie sytuacje, że w ciągu jednego tygodnia mieliśmy 5 rożnych planów filmowych – każdy w innej części Polski. Wytrzymaliśmy każdą niedogodność, aby za chwilę obejrzeć znakomite efekty poświęcenia całego zespołu. Dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, że pierwszy cel został osiągnięty. Teraz rozwijamy się dalej. Chcemy być jednym z największych domów produkcyjnych w Polsce i realizować projekty filmowe na całym świecie.

Aktualnie Proxymedia to konglomerat 4 marek związanych ściśle z produkcjami filmowymi oraz fotografią.

  • Proxymedia Films – produkcja filmów promocyjnych, reklamowych, wizerunkowych. Filmy trafiają do ludzi w postaci reklam telewizyjnych ( TVP1, TVP2, TVN24, Polsat), reklam kinowych (CinemaCity, Multikino, Helios) oraz reklam internetowych (YouTube, Facebook) , a także podczas wydarzeń branżowych, takich jak targi, konferencje, szkolenia.
  • Proxymedia Photography – fotografia reklamowa, produktowa, wizerunkowa, biznesowa. Są to zdjęcia wykonywane w kampaniach marketingowych, wizerunkowych czy katalogach branżowych.
  • Proxymedia Rental – wspieranie autorów zdjęć filmowych poprzez wypożyczanie sprzętu filmowego i fotograficznego dla amatorów oraz profesjonalistów.
  • Studio Kolorama – studio fotograficzno-filmowe – kreatywna przestrzeń, która akceptuje każdy scenariusz.

proxymedia-reklamaW tej branży tylko najlepsi są w stanie zdobyć zaufanie topowych marek. Proxymedia się to udało. Zaufały im największe spółki w kraju. Źródło tego sukcesu tkwi w ludziach, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, by to, co tworzą, było absolutnie perfekcyjne i niepowtarzalne. W szeregach ekipy występują wyłącznie wyselekcjonowani operatorzy kamer, scenarzyści, reżyserzy, montażyści, specjaliści od efektów wizualnych, animatorzy 2d oraz 3d, dźwiękowcy, kompozytorzy, make up artist, styliści czy nawet styliści żywności! Dzięki zebraniu ponad piętnastu specjalistów z branży filmowej stali się najbardziej rozbudowanym domem produkcyjnym w tej części Polski (woj. Kujawsko-Pomorskie oraz Pomorskie). Zrealizowali produkcje w ponad 10 krajach na 3 kontynentach (Europa, Afryka, Ameryka).


Facebook Icon