BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

10-te Jubileuszowe Targi Pracy OFFerty

lis 12, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

OFFerty Bydgoszcz19 listopada 2015r. w godz. 10:00-15:00 Porozumienie Bydgoskich Biur Karier po raz dziesiąty zaprasza na targi pracy OFFerty do Hali Sportowo Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. Organizatorzy od lat integrują pracodawców i poszukujących pracy, łącząc ich potencjały w jeden wspólny cel dopasowania wzajemnych oczekiwań. Rosnące z roku na rok zainteresowanie imprezą targową dowodzi potrzeby organizacji tego typu przedsięwzięcia na bydgoskim rynku pracy.

Nowe trendy na rynku pracy

Rok 2015 wskazuje na istotną zmianę – dziś to pracownik zaczyna kształtować rynek pracy, wybierając pracodawcę, dla którego będzie świadczył swoje usługi.
W minionych latach tendencja była odwrotna tj. osoby poszukujące pracy zmuszone były do aktywności w celu znalezienia zatrudnienia. Obecnie to pracodawcy muszą dokładać wszelkich starań, aby pozyskać wykwalifikowanego pracownika, o którego coraz trudniej na rynku pracy. Jako organizatorzy OFFert potwierdzamy tą tendencję. Obecne nasze działania skupiają się głównie na tym jak zachęcić młodych i wykształconych absolwentów do pozostania w kraju i do poszukiwania zatrudnienia m.in. poprzez udział w naszych targach pracy. Gościmy ogólnopolskie marki, zainteresowane rozwojem w naszym województwie. Poszukują oni pracowników naszego rejonu, rekrutując na stanowiska w swoich oddziałach.

  • Agencje pośrednictwa pracy, poszukujące pracowników dla dużych pracodawców. Obecnie znane marki zlecają procesy rekrutacyjne agencjom pośredniczącym, które poszukują pracowników min. poprzez uczestnictwo w naszych targach.
  • Prezentacje firm. Celem tej inicjatywy jest zapoznanie pracownika ze specyfiką i sposobem funkcjonowania danego pracodawcy. Potencjalnemu kandydatowi na określone stanowisko daje pogląd na to jak funkcjonuje pracodawca, jakie są jego oczekiwania i czym kieruje się w doborze kadry.
  • Bezpłatne warsztaty, które mają na celu podniesienie kompetencji pracownika. Lista warsztatów jest na bieżąco zaktualizowana na stronie www.offerty.byd.pl.
  • Strefa konsultacyjno- doradcza. Doradcy związani zawodowo z instytucjami takimi jak ZUS, Państwowa Inspekcja Pracy, urzędy pracy podpowiedzą jak poprawnie przygotować CV czy rozwiązać problemy związane z nieprawidłowościami warunków zatrudnienia. W zakresie poradnictwa prawnego zapraszamy także do odwiedzenia stoiska osoby niepełnosprawne.
  • Liczne atrakcje i konkursy przy stoiskach Wystawców.
Zapraszamy na stronę www.offerty.byd.pl tam znajduje się pełna lista Wystawców.

Facebook Icon