BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak ciekawie opowiadać o sobie w mediach?

lis 30, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

13 Forum WyjatkowściPromocja wydarzenia, prezentacja Stowarzyszenia czy budowanie własnej marki – wywiady dla prasy, radia czy telewizji nie muszą być straszne, a mogą być bardzo pomocne.

W ramach comiesięcznego cyklu Forum Wyjątkowości (każdy 1. czwartek miesiąca, godzina 18.00) spotykają się Wyjątkowi Ludzie: działacze społeczni, członkowie organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, ludzie aktywni, ciekawi świata. Mają różne pomysły i zainteresowania. Przy realizacji swoich pasji czy to zawodowych, czy prywatnych, kluczowe staje się pozyskanie sprzymierzeńców. Najważniejszymi są media, pozwalają bowiem dotrzeć z ważnymi informacjami do szerokiego grona osób.

Jednak często wywiady dla radia, telewizji czy prasy sprawiają trudność. Każdy kto miał już taką okazję, wie, że nie jest to proste. Na początku wszystko wydaję się łatwe, ale w kluczowym momencie mówi się nie to, co trzeba albo znaczna część najważniejszych informacji zostaje pominięta. Język się plącze, brakuje słów lub wręcz przeciwnie – te zbędne pojawiają się nie wiadomo skąd. Przyczyną tego może być niepotrzebny stres lub nieodpowiednie przygotowanie. Jak więc ciekawie i wartościowo opowiedzieć o swoim pomyśle w mediach? Jak skutecznie dotrzeć do mediów? Jakie są najczęstsze błędy podczas rozmowy z dziennikarzem? Jak odpowiednio przygotować się do wywiadu? Jakie są prawa osoby udzielającej wywiad?

Na te i inne pytania odpowie podczas XIII Forum Wyjątkowości Monika Jendrzejewska, dziennikarka RMF Maxxx, zawodowo zajmująca się sprawami miejskimi, ekonomią, religią i psychologią, prywatnie natomiast pasjonatka komunikacji społecznej.
Spotkanie, którego organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Rozmaici, odbędzie się 3.12.2015 o godz. 18.00 w klimatycznych, pofabrycznych wnętrzach należących do ECD Consilis (ul. Kościuszki 27B/8-wjazd od ul Pomorskiej 86a).

Wstęp jest wolny, wystarczy pobrać bilet wstępu ze strony : 13forum.evenea.pl. Szczegółowe informacje: blog.rozmaici.org | Natalia Hałas – rozmaici@gmail.com

Facebook Icon