BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Pomysł na świąteczny prezent – może moneta?

gru 7, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Monety BydgoszczPoczątek grudnia to czas, w którym myślimy o zakupie prezentów dla najbliższych. Często decydujemy się na standardowe rozwiązania, sprawdzone na przestrzeni wielu lat. Kupujemy biżuterię, perfumy, sprzęty elektroniczne, a nawet skarpetki i krawaty. A może w tym roku warto pokusić się o coś innego? Świetny pomysłem na prezent może być moneta.

Kupując prezenty często idziemy na tzw. łatwiznę. Kupujemy to, co sprawdzało się przez wiele lat. Standardem są perfumy lub biżuteria dla kobiet, sprzęt elektroniczny dla mężczyzn oraz gry i zabawki dla dzieci. Sprawiają one radość obdarowywanym, ale powoli stają się już nieco nudne. Na pewno bliscy liczą w tym roku na nieco kreatywności z naszej strony.

A może by tak moneta?

– Monety mogą być ciekawym pomysłem na prezent. Warto jednak wcześniej zorientować się w temacie i nie kupować pierwszej lepszej – mówi nam Krzysztof Padzikowski, właściciel bydgoskiego sklepu kolekcjonerskiego Coinsnet. – Wart pójść do specjalisty, a na pewno coś podpowie – dodaje.
Ciekawym i zarazem oryginalnym pomysłem na świąteczny prezent może być moneta. Początkowo może się wydawać, że to kiepska propozycja, ale jeśli dłużej się nad tym zastanowimy, to ma wiele zalet. Pomijamy już sytuację, w której dana osoba jest zapalonym numizmatykiem. W takiej sytuacji rzadka lub po prostu nowa moneta wydaje się prezentem oczywistym. Każdy miłośnik monet ucieszy się z takiego prezentu.

pobraneAle w innych przypadkach moneta również może być ciekawym pomysłem na prezent. Przede wszystkim jest to prezent wyjątkowy i oryginalny. Możemy mieć niemalże pewność, że dana osoba wcześniej nie dostała takiego podarunku. Na pewno taki prezent będzie zaskoczeniem i czymś niespodziewanym. Warto też pamiętać o tym, że wartość takiego prezentu nie będzie maleć. Wręcz przeciwnie. Za kilka lat moneta będzie najprawdopodobniej warta więcej niż w momencie zakupu. Tym samym tego typu podarunek świąteczny można uznać za inwestycję na przyszłość. Można go nawet przekazać dziecku albo wnukom. Nie tylko zyska na wartości, ale może stać się czymś w rodzaju rodzinnej pamiątki przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

No i wreszcie pierwsza moneta to też sposób na nowe hobby. Jest spora szansa, że taki prezent zainteresuje obdarowywanego na tyle, że sam zajmie się numizmatyką. Jeden prezent może być początkiem zupełnie nowej pasji!


Facebook Icon