BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

DJ PAWCIO – wszystko zaczęło się przez młodszą siostrę

gru 14, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

DJ PawcioDJ PAWCIO to jeden z najbardziej znanych DJ-ów na bydgoskiej scenie. Gra na weselach, studniówkach i wszelkiej maści imprezach, gdzie potrzebna jest dobra muzyka. Firma istnieje już od 1997 roku, a wszystko zaczęło się od młodszej siostry Pawła Nowaka – założyciela DJ PAWCIO.

– Początek firmy jest nieco nietypowy. Moja młodsza siostra wróciła z balu klas 8 i powiedziała, że DJ był bardzo słaby i ja zrobiłbym to o wiele lepiej ze swoimi nagraniami. Jeszcze wtedy nie zajmowałem się graniem na imprezach, ale podchwyciłem temat i razem z kolegą ze szkolnej ławki zainteresowaliśmy się DJ-ką – opowiada nam DJ PAWCIO.

Początkowo Paweł Nowak grał na 18-nastkach, balach dla klas ósmych, a później dla klas szóstych i trzecich gimnazjum. Prawdziwym przełomem było pierwsze wesele. Dodatkowym stresem było to, że para młoda miała po 70 lat, więc oczekiwania były nieco innej niż na imprezach dla młodzieży. Na szczęście wszystko się udało, a goście byli bardzo zadowoleni.

Duży szybszy rozwój był możliwy między innymi dzięki dotacji unijnej. Za uzyskane w ten sposób pieniądze DJ PAWCIO wymienił sprzęt na lepszy jakościowo. W ten sposób możliwe stało się obsługiwanie dużo większych imprez. Dzisiaj firma zajmuje się weselami, studniówkami, imprezami firmowymi nawet na ponad 100 osób.

– Raz spotkała mnie zabawna sytuacja, gdy spotkałem się z młodą parą, zdecydowaną na moje usługi. Decyzja już zapadła, ale i tak chcieli zobaczyć, co oferuję. Z ciekawości zapytałem ich, czy byli już na jakimś weselu, na którym grałem. Okazało się, że w tym samym roku obsługiwałem bale gimnazjalne zarówno pana młodego, jak i pani młodej. Zapamiętali mnie. Podobało im się, jak prowadziłem imprezy, więc wybrali mnie na swojego weselnego DJ-a – mówi Paweł Nowak.

DJ Pawcio Bydgoszcz opinieJak przyznaje DJ PAWCIO, nie jest to łatwa branża. Najtrudniejsze okresy to wtedy, gdy nie ma żadnych imprez, czyli post oraz adwent. Jest też duża konkurencja na rynku i często mało doświadczone osoby, ze słabym sprzętem bardzo zaniżają ceny usług. Spora część klientów patrzy przede wszystkim na cenę i trudno konkurować z kimś o połowę tańszym, chociaż jest kilka razy gorszy. Jednak Paweł Nowak doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności i dzięki temu firma cały czas się rozwija.

– Wiadomo, że czasami zdarzają się problemy. Nawet tak doskonała istota jak człowiek może czasami zawalić, nie mówiąc już o sprzęcie. Jednak nigdy nie zdarzyło mi się, abym nie sprostał wymaganiom gości. Impreza zawsze się odbywała zgodnie z planem – dodaje.

wiz-malaFirma cały czas jest jednoosobowa, ale współpracuje z innymi markami. Przy większych imprezach DJ PAWCIO korzysta z pomocy mniej doświadczonego DJ-a, który dopiero szkoli się w swoim rzemiośle. Poza tym współpracuje z firmą obsługującą organizację wesel. Ma też dobry kontakt z salami weselnymi i hotelami.

 


Facebook Icon