BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Zawody przyszłości w zasięgu ręki – Geek Girls Carrots #18

kwi 20, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

geek-gerils-carrots-18W branży IT można pracować nie tylko po studiach informatycznych. Ważne są też inne kwalifikacje i umiejętności. Na spotkaniach Karotek można dowiedzieć się jakie i co trzeba zrobić, aby taką pracę dostać.

Branża IT to najszybciej rozwijająca się branża i zarazem najbardziej potrzebująca pracowników. Tym bardziej, że pokutują stereotypy o tym, kim jest pracownik branży IT, jak wygląda jego praca i jakie kwalifikacje są do tego potrzebne. Najczęściej padają argumenty o braku znajomości matematyki czy fizyki, a w branży jest bardzo wiele zawodów, do których to wcale nie jest potrzebne. Karotki właśnie rozpoczynają na swoich spotkaniach nowy cykl: „Poznaj zawody przyszłości”. Zapraszają na nie osoby na bardzo różnych stanowiskach, wymagających czasem zupełnie odmiennych umiejętności i kwalifikacji. Chcą pokazać różnorodność środowiska, zaprosić do niego całkiem nowe osoby.

Każde spotkanie to okazja do poznania nowych fantastycznych ludzi, zdobycia wiedzy, a czasem pracy. Tym razem prelegentami będą pracownicy firmy Mobica zajmującej się rozwojem oprogramowania dla firm z wielu branż. W 2015 roku Mobica to firma, którą tworzą pasjonaci najnowszych technologii. Ich entuzjazm i unikatowa atmosfera pracy przyciągnęły już 1000 specjalistów m.in. w Bydgoszczy, Łodzi czy Rzeszowie, ale także w meksykańskiej Guadalajarze czy Dolinie Krzemowej. Na spotkaniu będzie także przedstawicielka działu HR.

Życie i rolę testera pokaże Tomasz Deptuła, obecnie konsultant i kierownik grupy testerów. Z natury ciekawski, szukający odpowiedzi na pytanie 'jak to działa?’ – nie tylko hardware i software, ale także procesy związane z człowiekiem i społeczeństwem. Typ czytelnika, lubiącego świeże powietrze – najlepiej w górach, jeśli góry są za daleko – czynnie uprawiający sport. Ulubione powiedzonko: 'Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi’.

Natomiast Wioletta Stpiczyńska udowodni, że kobieta może być inżynierem. Opowie też o tym, jak kobieta, inżynier i project manager wpływa na pozytywny obraz firmy technologicznej i jest niezastąpiona w kontaktach z klientem, według maksymy: „Zamiast wysłać trzy osoby, wysyłasz jedną!”

Agenda spotkania
18.00. Rozpoczęcie
18.10. Tomasz Deptuła: Życie i rola testera
18.40. Przerwa networkingowa – napoje i marchewki
19.10 Wioletta Stpiczyńska: Relacje z klientami

Spotkanie odbędzie się 20.04.2016 o godz. 18.00, w klimatycznych, pofabrycznych wnętrzach należących do ECD Consilis (wejście i wjazd na parking od ul Pomorskiej 86a). Wstęp jest wolny, wystarczy pobrać bilet wstępu ze strony: www.ggcbydgoszcz18.evenea.pl

Facebook Icon