BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Fiszki anatomiczne – pomysł prosto z Łochowa!

maj 15, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

pracownia-fizjotekaFiszki anatomiczne, to karty systematyzujące wiedzę anatomiczną. Pomysł na nie zrodził się z zauważenia potrzeby na atrakcyjną i za razem efektywną formę nauki. Pierwsze karty publikowane były za pomocą popularnego portalu społecznościowego. Produkt na rynek wprowadziła firma z Łochowa: Pracownia Fizjoteka.

Pozytywne opinie spowodowały narodzenie się pomysłu stworzenia wersji drukowanej. Droga od pomysłu do jego realizacji, jak na początku każdego nowego biznesu była dość długa i wyboista z powodu małego doświadczenia w kwestiach edytorskich. Z pewnością wielkim atutem był jednak fakt, że oboje twórcy fiszek byli już wtedy czynnymi zawodowo fizjoterapeutami mającymi doświadczenie w pracy z pacjentami.

Pierwsze projekty autorów fiszek anatomicznych pojawiły się jeszcze w czasach studenckich, kiedy to zauważyli nisze w tego typu produktach. Z doświadczenia wiedzieli, jak olbrzymie problemy sprawiała nauka anatomii im oraz ich kolegom. W ten sposób powstał pomysł na małe karty, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie by systematyzować wiedzę anatomiczną.

fiszki-anatomiczneKamieniem milowym był pozytywny odzew na karty na portalu społecznościowym oraz nawiązanie współpracy z drukarnią, dzięki której karty dobrze wyglądają. Jak wspominają twórcy fiszek, najtrudniejsze okazały się kwestie edytorskie. Stworzenie karty w idealnych proporcjach nie jest łatwą sztuką. Dzięki uporowi i chęci pokazania, że koncepcja jest słuszna, udało się przezwyciężyć trudności. Metodą prób i błędów udało się stworzyć produkt, który możemy oglądać teraz.

fiszk-anatomiczneObecnie nad kartami pracują dwie osoby, które planują rozszerzenie asortymentu sklepu. Głównym planem na przyszłość jest wprowadzenie na rynek wersji anglo i niemieckojęzycznej. Autorzy myślą także nad stworzeniem gry bazującej na fiszkach, która w sposób kreatywny urozmaiciłaby naukę trudnej dziedziny wiedzy, jaką jest anatomia. Trwa także intensywna praca nad rozwojem strony sklepu o nowe funkcje i rozszerzenia. Sklep znajduje się pod adresem: www.anatomicznefiszki.pl.


Facebook Icon