BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

FoodTruck Festiwal Bydgoszcz rusza w sobotę!

maj 19, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

foodtruck-bydgoszczFood trucki szturmem zdobywają polskie ulice. Ich historia sięga XIX wieku, gdzie po raz pierwszy w Teksasie pojawiły się furgonetki wyposażone w garnki, patelnie i inne sprzęty przystosowane do przygotowywania posiłków. Prawdziwy rozkwit rozpoczął się w trakcie drugiej rewolucji przemysłowej. W Nowym Jorku rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Pojazdy stawały się coraz bardziej wymyślne a serwowane jedzenie coraz wyższej jakości. W dzisiejszych czasach food trucki są jednym z gospodarczych symboli Stanów Zjednoczonych. Szturmem wdarły się do Europy w tym również do Polski.

Jednymi z pierwszych pojazdów w typowo „amerykańskim” stylu, które pojawiły się na bydgoskich ulicach były pojazdy od: Burger Park i Burger Strefa. W tym roku przy okazji festiwalu BEERGOSZCZ organizowanego w bydgoskiej „Łuczniczce” mielimy okazję odwiedzić całą food truckową wioskę, która w naszej ocenie była niesamowitym uzupełnieniem piwnego festiwalu.

Już w ten weekend (21-22.05) szykuje się nam mała powtórka z rozrywki. Rusza FoodTruck Festival! Jak twierdzą organizatorzy, szykuje się nam: „Najsmaczniejszy Festiwal w Polsce!”.

„FoodTruck Festiwal to okazja do spróbowania specjałów z całego świata. Zamień na jeden dzień swój domowy posiłek lub ulubioną restaurację na pyszny posiłek przyrządzony przez pasjonatów!”

Festiwal rusza już w sobotę od godzin 12:00 i trwać będzie do do niedzieli. Impreza odbędzie się przy stadionie bydgoskiego Zawiszy.


Facebook Icon