BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Geek Girls Carrots – „Poznaj zawody przyszłości”

cze 14, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

geeekgirlsbydgoszczKarotki kontynuują cykl „Poznaj zawody przyszłości”. Każdy może znaleźć zawód dla siebie, dowiedzieć się na czym na co dzień polega taka praca, jakie kwalifikacje i cechy trzeba mieć, aby go dobrze wykonywać.

Karotki, czyli Geek Girls Carrots, globalna organizacja, która przyciąga kobiety do nowych technologii. Spotykają się w każdą 3. środę miesiąca, dowiadują się nowych rzeczy, poznają ciekawych ludzi, wymieniają pomysłami i radami, wspierają się w dążeniu do celu. Ponieważ branża IT rozwija się bardzo szybko, potrzebuje coraz więcej pracowników. Niekoniecznie specjalistów od matematyki i fizyki, bo nie we wszystkich zawodach jest to potrzebne. A co jest? O tym właśnie jest ten cykl. Zapraszane są bardzo różne osoby, wykonujące ciekawe zawody i opowiadają o blaskach i cieniach swojej pracy.

W Polsce Androida w komórce ma aż 65% urządzeń mobilnych, co oznacza 12 mln potencjalnych instalacji. Jacek Modrakowski pokaże na czym polega przygotowanie takiej aplikacji na Androida od A do Z. Android Developerem jest od 5 lat, fanem nowych technologii od zawsze. Zapalony spinningista oraz pasjonat piw rzemieślniczych – współtworzy aplikację PolskiKraft.pl

Któż nie korzysta z gier komputerowych? Paulina Szmidt pokaże różnice pomiędzy graczem a testerem gier. Z zawodu jest geografem, ma dziesiątki zainteresowań, lubi komiksy, hokej i Japonię, natomiast nie lubi lata, kawy i wesołych miasteczek. Testerem jest od 2007, miała okazję testować produkcje największych studiów i niezależnych twórców. Obecnie pracuje jako Senior Lead Tester i wraz ze swoją dzielną drużyną szuka dziury w całym w projekcie Real Boxing 2 bydgoskiego Vivid Games.

Najbliższe spotkanie już 15 czerwca o 18.00, w klimatycznych, pofabrycznych wnętrzach należących do ECD Consilis (wejście i wjazd na parking od ul. Pomorskiej 86a). Wstęp jest wolny, wystarczy pobrać bilet wstępu ze strony http://www.ggcbydgoszcz19.evenea.pl/

Facebook Icon