BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Strzelectwo sportowe – chwilowa moda czy pasja?

kwi 6, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Strzelectwo sportowe staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na krajową mapę strzelnic – ich liczba stale rośnie! Ten rodzaj sportowej aktywności jest dziś niemal dostępny dla wszystkich. Wybierając się na strzelnicę, by trenować pod okiem instruktora, musimy posiadać jedynie dowód osobisty i odrobinę gotówki. Ale czy strzelectwo ma szansę stać się prawdziwą pasją Polaków? A może to tylko chwilowa moda?

Dla kogo?

Strzelectwo to niewątpliwie domena mężczyzn. Coraz częściej jednak na strzelnicach pojawiają się również panie, które chcą aktywnie i niekonwencjonalnie spędzić czas. Wiele z nich uważa, że umiejętność posługiwania się bronią jest bardzo przydatna. Jednocześnie strzelanie pozwala im się wyciszyć i odprężyć. Na strzelnicach nie brakuje także osób spragnionych mocnych wrażeń i adrenaliny.

Jak zacząć?

By oddać pierwsze strzały, wystarczy umówić się na trening z instruktorem. Nie musimy posiadać własnej broni – wszystko, co niezbędne, znajdziemy na strzelnicy. Wiele osób swoją przygodę ze strzelectwem sportowym rozpoczyna przez przypadek. Coraz bardziej popularne stają się bowiem vouchery na strzelnicę wręczane w prezencie lub wypady organizowane w ramach urodzin i wieczorów kawalerskich. Jeśli strzelanie nam się spodoba, warto pomyśleć o zapisaniu się do klubu strzeleckiego – wówczas będziemy mieli możliwość rozwoju naszych umiejętności i uczestnictwa w zawodach strzeleckich.

Co dalej?

Wielu pasjonatów strzelectwa sportowego decyduje się na zakup własnego sprzętu. Nie jest to jednak proste – w tym celu musimy uzyskać pozwolenie na broń do celów sportowych i zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Z czym to jest związane? Zapytaliśmy Pana Pawła Okońskiego Prezesa firmy Stalpol, która podczas tegorocznych Targów Myślistwa i Strzelectwa Knieje zaprezentowała szafę na broń w klasie S1 z regulowanym wnętrzem: http://www.sejfy-stalpol.pl/32-szafy-na-bron-klasy-s1

– Do bezpiecznego przechowywania broni zobowiązują nas przepisy prawa. Niezwykle ważne jest, by broń pozostawała poza zasięgiem osób trzecich – nigdy nie mamy pewności, kto i w jaki sposób mógłby ją wykorzystać. Naszym klientom polecamy szafy na broń marki Gun Guard z technologią Smart Control, które umożliwiają należyte przechowywanie różnych typów broni, bez względu na ich parametry. Dzięki możliwości regulowania wysokości szafy za pomocą magnetycznych uchwytów, zmiana lub rozbudowa posiadanego arsenału sportowej broni nie wiąże się z koniecznością zakupu nowej szafy.

Choć dla wielu osób wizyta na strzelnicy jest jedynie miłą, jednorazową przygodą, pasjonatów strzelectwa sportowego wciąż przybywa. Nic nie wskazuje na to, by w nadchodzącym czasie sytuacja miała ulec zmianie. Wręcz przeciwnie – wygląda na to, że zaprzyjaźniliśmy się ze strzelectwem na dobre!


Facebook Icon