BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem… O kim mowa?

maj 23, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W dalszym ciągu panuje dość powszechne przekonanie, że w Polsce o pracę, a szczególnie o dobrą posadę, jest niezwykle trudno. Zwłaszcza, gdy nie mieszkamy w jednym z największych miast w kraju i nie mamy możliwości przeprowadzki. Bo jak np. znaleźć pracę w Grudziądzu bez znajomości? Okazuje się, że wcale nie tak trudno! Dlaczego zatem wciąż się nie udaje? Przyczyna może być prostsza, niż myślisz! Sprawdź, dlaczego nie możesz znaleźć zatrudnienia!

A Ty, czy wierzysz w siebie?

Od dawna bezskutecznie szukasz pracy w Grudziądzu? Wiemy, że taka sytuacja bywa trudna, ale… uwierz w siebie! Po prostu. Długotrwałe bezrobocie jest jednym z najbardziej stresujących czynników w naszym życiu, a przy tym nierzadko wywołuje znaczny spadek nastroju, a nawet… depresję. Niestety, wyraźnie zrezygnowany masz znacznie mniejsze szanse na znalezienie zatrudnienia. Widać to bowiem nie tylko na rozmowie kwalifikacyjnej, ale też w sposobie poszukiwania pracy. Wysyłasz CV bezrefleksyjnie, żeby tylko nie siedzieć bezczynnie? A może ostatnio robisz to znacznie rzadziej? To poważny błąd. Jeśli trudno Ci “wziąć się w garść”, poszukaj wsparcia wśród bliskich, a jeśli masz taką możliwość, nawet u profesjonalisty. Nie siedź też całymi dniami w domu. Wyjdź na spacer, zacznij uprawiać sport. Brzmi niedorzecznie? Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę pomaga!

Przygotuj starannie dokumenty

Pierwszym, co zobaczy rekruter, będą właśnie Twoje dokumenty aplikacyjne. Dlatego ich staranne przygotowanie jest niezwykle ważne. Co to oznacza? Chodzi nie tylko o stronę wizualną, ale też dopasowanie ich do konkretnego stanowiska. Szukasz pracy w kilku różnych branżach? W teorii znacznie lepiej skupić się na jednej, tej wymarzonej. Jednak, niestety, nie każdy z nas ma taką możliwość. Postaraj się więc za każdym razem dopasowywać CV i list motywacyjny pod wymagania – najprościej będzie wziąć pod uwagę to, co pracodawca zamieścił w ogłoszeniu. Zapisuj też firmy, do których aplikowałeś. Nie ma nic gorszego, niż odebrać telefon od rekrutera i… nie kojarzyć, skąd dzwoni! To potrafi przekreślić Twoje szanse na otrzymanie posady.

Rozmowa kontrolowana

Z jednej strony bycie zbyt spiętym na rozmowie rekrutacyjnej może pokrzyżować Twoje plany na zdobycie pracy. Jednak zbyt luźne podejście wcale nie jest lepsze. Pamiętaj, że to nie pogaduszki przy kawie, a Twoja szansa na jak najlepsze zaprezentowanie swojej osoby. Bądź profesjonalistą – nienaganny ubiór, dopasowany do branży, przybycie na czas, przygotowane odpowiedzi na “standardowe” pytania to absolutna podstawa. Również styl wypowiadania się o aktualnej czy byłej firmie musi pozostać pod naszą pełną kontrolą. Nie pozwól sobie na nadmiar emocji. Pamiętaj też, że chodzi nie tylko o szefa czy całą strukturę organizacyjną, ale też o Twoich współpracowników! Nie chcesz przecież wyjść na nielojalnego marudę, uprzykrzającego życie członkom zespołu, prawda?

Wymienione przyczyny to jedne z głównych, dla których wielu z nas nie może znaleźć pracy. Do pozostałych można też zaliczyć choćby kompromitujące treści na mediach społecznościowych czy tzw. antyrekomendacje, dlatego nie warto palić za sobą mostów! Wiesz już, co robić, aby znaleźć pracę w Grudziądzu? Zajrzyj na stronę https://www.gowork.pl/praca/grudziadz;l i odszukaj ofertę dla siebie!

A Wy, macie tego typu doświadczenia z poszukiwaniem pracy w Grudziądzu? Znacie inne powody, dla których znalezienie odpowiedniej posady może nastręczać trudności? A może widzicie to zupełnie inaczej? Czekamy na Wasze komentarze!


Facebook Icon