BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Praca dla elektryka w Bydgoszczy – gdzie szukać? Czego oczekują, co oferują na stanowisku elektryka pracodawcy w Bydgoszczy?

maj 28, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Zawód elektryka nie należy aktualnie do najpopularniejszych, młodzi ludzie znacznie częściej skłaniają się w stronę zawodów związanych z informatyką, w efekcie czego na rynku brakuje fachowców. Na szczęście elektrykiem można zostać prawie w każdym wieku, a ofert pracy dla specjalistów w tej dziedzinie nie brakuje.

Jak szukać pracy dla elektryka w Bydgoszczy?

Zacznijmy od tego, że elektryk ma bardzo szerokie możliwości jeśli chodzi o wybór miejsca pracy. Osoba zajmująca się elektrycznością może pracować zarówno w przemyśle, jak i w usługach. Przykładowe stanowiska pracy, to: elektromonter, konserwator instalacji elektrycznych, kierownik ds. gospodarki elektroenergetycznej, konserwator urządzeń i sprzętu elektrycznego czy pracownik serwisu urządzeń elektronicznych i wiele innych. Ofert pracy warto szukać przede wszystkim w internecie na stronach typu https://praca.money.pl/indeks/elektryk-bydgoszcz-1512541/.

Jak zostać elektrykiem?

Aby zdobyć uprawnienia do wykonywania pracy elektryka należy skończyć odpowiednią szkołę o profilu technicznym (technikum). Po to,by pracować w tym zawodzie nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, jednak osoby ambitne, chcące piastować stanowiska kierownicze mają taką możliwość. Droga do tego, by zostać elektrykiem jest otwarta także dla osób dorosłych, które zdobyły wykształcenie w zupełnie innych kierunkach. Muszą one ukończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy lub zdobyć odpowiednie uprawnienia w wybranych ośrodkach egzaminacyjnych.

Czego wymaga się od elektryków?

Przede wszystkim elektryk musi być sprawny manualnie, wykazywać się umiejętnością analitycznego myślenia, spostrzegawczością oraz dokładnością. Bardzo ważna jest również odporność na stres oraz trudne warunki pracy. Często zdarza się, że elektryk musi pracować na dużych wysokościach, nie może więc cierpieć na lęk wysokości. Praca z prądem jest bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna, wymaga więc zdroworozsądkowego podejścia oraz wiedzy. Bez wątpienia wielu pracodawców ceni także chęć samorozwoju, dlatego warto brać udział w różnego rodzaju kursach dokształcających i podnoszących kwalifikacje.

Na jakie zarobki może liczyć elektryk?

Podobnie jak w większości zawodów, zarobki elektryków są bardzo zróżnicowane w zależności od tego, jakie stanowisko zajmują oraz w jakiej firmie pracują. Dobrym rozwiązaniem jest założenie własnej działalności gospodarczej w ramach której współpracuje się z osobami fizycznymi, ale również z różnego rodzaju podmiotami gospodarczymi. Rzecz jasna, wpływ na wynagrodzenie ma także doświadczenie, dlatego też warto zadowolić się nawet średnimi zarobkami w pierwszych latach pracy, po to by później cieszyć się o wiele wyższą pensją.

Dlaczego warto zostać elektrykiem?

Przede wszystkim jest to zawód bardzo potrzebny, na który istnieje realne zapotrzebowanie. Starsze pokolenie elektryków powoli przechodzi na emeryturę, a aktualnie nie ma ich kto zastąpić, dlatego uprawnienia elektryka dają gwarancję zatrudnienia.


Facebook Icon