BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Włoskie klimaty w Toruniu

cze 29, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Gdy przychodzi gorące lato, czas nieco spowalnia i łatwiej jest znaleźć wolną chwilę. W Toruniu o każdej porze roku jest dużo turystów, którzy podziwiają uroki miasta, ale to właśnie w ciepłym sezonie Gród Kopernika wygląda najpiękniej. Stary Rynek pełen jest kwiatów i przechadzających się, uśmiechniętych ludzi. W miłej atmosferze nie trudno o dobry apetyt. Warto wiedzieć, gdzie w Toruniu można skosztować świetnej, włoskiej kuchni!

Ach te Włochy!

Włoska sztuka życia (Dolce Vita) polega w skrócie na docenianiu piękna natury, cieszeniu się małymi rzeczami i spędzaniu czasu w gronie bliskich. Mieszkańcy Italii są bardzo otwarci, gościnni i towarzyscy, lubią śpiewać i głośno mówić, kochają też dobre jedzenie. Mówi się też o nich, że są bardzo kochliwi i obdarzeni gorącym temperamentem, co czasami bywa kłopotliwe dla turystek, które nie spotykały się na co dzień z tak otwartą adoracją ze strony mężczyzn.

Jedzenie jest dla Włochów jedną z większych przyjemności życia i spożywanie posiłków traktują jak swoistą ceremonię. Proste, ale bardzo smakowite dania komponowane są ze świeżych, regionalnych produktów, do których dodaje się sporo przypraw. Kuchnia włoska jest uważana za bardzo zdrową, nie brak w niej ryb, oliwy i warzyw. Na śniadanie Włosi nie jedzą wiele, wystarczy im cappuccino i słodki rogalik. Na obiad spożywają coś bardziej treściwego, ale najbardziej urozmaiconym posiłkiem jest kolacja, którą zjada się zazwyczaj w większym gronie. Wtedy ucztować można nawet kilka godzin, do późnej pory nocnej, wśród śmiechu i wesołych rozmów czas upływa bardzo szybko!

Dolce Vita w Toruniu

Gród Kopernika słynie ze swojego piękna na całą Polskę. Miasto szczęśliwie uchowało się od zniszczeń wojennych i dzięki temu można oglądać wspaniałe, średniowieczne zabytki w całej krasie. Wspaniałe kamienice Starego Miasta i monumentalne kościoły pełne cennych rzeźb oraz malowideł mówią o historii, wierze i zwykłym życiu dawnych mieszkańców. Trzeba także dodać, że w Toruniu zawsze wiele się dzieje, miasto tętni przebogatym życiem kulturalnym, warto tu być!

W Toruniu można też dobrze zjeść. Jeśli chcesz doświadczyć miłej atmosfery włoskiej restauracji i spróbować świetnych potraw, takich jak np. wypiekana w piecu opalanym drewnem przepyszna pizza i ręcznie wyrabiany makaron tagliatelle z wybornymi sosami, przyjdź do Starego Metropolis w Toruniu. Tu przeżyjesz niezapomniany czas i na pewno wrócisz ponownie. Wnętrza lokalu wypełnia gwar i śmiech gości. Miła obsługa zawsze dba o to, by wszyscy byli zadowoleni. Warto wspomnieć, że w lecie otwarte są przemiłe ogródki, w których można delektować się włoskimi specjałami na świeżym powietrzu!


Facebook Icon