BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Czym charakteryzują się dobre szynoprzewody?

lip 17, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Współczesna elektryka daje nam dużo nowych rozwiązań. Świetnym tego przykładem mogą być szynoprzewody, z powodzeniem wykorzystywane w różnego rodzajach lokalach użytkowych, takich jak biura, hale czy galerie handlowe.

Wysoka jakość

Szynoprzewody to spore ułatwienie podczas planowania elektryki budynku. Mogą one bowiem zasilić urządzenia trójfazowe i jednofazowe. Dodatkowo bardzo dobrze wyglądają, dlatego tak chętnie stosuje się je na przykład w sklepach. Ich bardzo ważną cechą jest również łatwość konfiguracji. Niemal w każdym momencie możemy ją dowolnie zmienić.

Łatwość instalacji

Szyny prądowe nie wymagają położenia wielu metrów kabli. Powodzenie montażu zależy bowiem od prawidłowego ich ułożenia. Dzięki szynoprzewodom możemy je dowolnie giąć. Warto także wspomnieć o modułach szynoprzewodów, które pozwalają na ich rozbudowanie lub zmianę ustawienia urządzeń.

Budowa

Szynoprzewody to tak zwane przewody sztywne, najczęściej zbudowane z miedzi. Każdy jest umieszczony w ocynkowanej obudowie, która jest głównym nośnikiem konstrukcyjnym. Oczywiście są one także doskonale zaizolowane. Te cechy gwarantują wysoką wytrzymałość i niepalność szynoprzewodów. Dla wielu osób ogromną ich zaletą jest to, że nawet podczas pożaru są one w stanie działać przez około dziewięćdziesiąt minut. Często więc stosuje się je jako przeciwpożarowe systemy okablowania.

Gdzie szukać?

Szynoprzewody znajdziemy w wielu sklepach z elektryką. Warto jednak wybierać te sprawdzone, z wysokiej jakości elementami. Szynoprzewody od Schneider Electric sprawdzą się doskonale zarówno przy przewodzeniu energii o niewielkiej mocy, jak i tej dużo większej (nawet do 5000 A). Specjaliści z Schneider Electic doradzą nam najlepsze rozwiązania, dostosowane do naszych potrzeb i wymagań.

Szynoprzewody to nie tylko bezpieczny system przewodzenia energii elektrycznej, ale także świetnie wpisujący się we współczesne wnętrza element estetyczny. Niegdyś były one stosowane głównie przy podłączaniu transformatorów do elektroenergetycznych sieci, dzisiaj ich wykorzystanie znacznie się rozszerzyło.


Facebook Icon