BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Zamierzasz kupić mieszkanie? Zastanów się nad kilkoma kwestiami

sie 24, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Kupno mieszkania to niełatwa sprawa. Przede wszystkim musimy wszystko bardzo dobrze przemyśleć i zorganizować. Oprócz kwestii formalnych, na przykład związanych z kredytem, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań.

Po pierwsze, zastanów się dla jakiej liczby osób przeznaczone będzie przyszłe mieszkanie. To kluczowa sprawa. Jeżeli jesteś singlem, kupując mieszkanie, wybierz lepiej to dwupokojowe. Różnica cenowa między kawalerką a mieszkaniem dwupokojowym jest zazwyczaj niewielka, dlatego warto pomyśleć o przyszłości i zainwestować w większe mieszkanie.

Po drugie, pomyśl o swoich oczekiwaniach. Czy chcesz mieszkać w bloku, kamienicy, a może w domku? Wszystko zależy od twoich preferencji. Coraz mniej prawdziwe jest stwierdzenie, że wszystko zależy od pieniędzy. Dzisiaj możemy kupić i urządzić mieszkanie tanim kosztem, ale z gustem i klasą.

Kolejną kwestią jest lokalizacja. Tutaj zwykle kierujemy się dwoma aspektami. Chcemy, aby mieszkanie było blisko naszej pracy, aby dzieci nie miały daleko do szkoły. Wychodzi na to, że dobrze byłoby gdybyśmy mieszkali blisko centrum i jednocześnie z dala od jego szumu i zgiełku. Obecnie, to kwestia priorytetowa dla kupujących nowe mieszkania. O tym doskonale wiedzą deweloperzy, dzięki czemu możemy kupić lokal w dobrej lokalizacji, blisko natury i zarazem centrum. Przykładowo, nowoczesne i przestrzenne mieszkania w Bydgoszczy usytuowane w malowniczym, zielonym otoczeniu oferuje deweloper Red Co.

Oczywiście metraż i układ mieszkania to kwestie nadrzędne. Jednak niezależnie od tego, ile osób będzie mieszkało, postaraj się wybrać mieszkanie większe, najlepiej z balkonem. Dodatkowa przestrzeń będzie zawsze przez ciebie zagospodarowana, na przykład na rower, jeśli nie masz piwnicy. Pamiętaj także o oryginalnym urządzeniu balkonu. To bardzo ważna przestrzeń, którą docenisz zwłaszcza wiosną i latem. Jeśli jeszcze masz ładny widok na zielone drzewa, kwiaty – to już jesteś szczęściarzem! Jeżeli z twojego balkonu widać ulicę, nie przejmuj się, zawsze możesz otoczyć się naturą na swoim balkonie, do tego kupić wygodny pufy, a całość oświetlić lampionami lub świecami, tak aby cieszyć się każdą spędzoną chwilą.

Pomyśl także, na którym piętrze chciałbyś mieszkać. To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia. Mieszkania usytuowane na południową stronę będą bardziej nasłonecznione i nagrzane, z kolei na północną część ciemniejsze i trochę chłodniejsze. Dodatkowo, latem mieszkanie na ostatnim piętrze może być uciążliwe ze względu na mocne nasłonecznienie i wysokie temperatury. Z kolei, lokal usytuowany na parterze może być dla ciebie mało komfortowy i bezpieczny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc pierwsze lub drugie piętro.

Jeżeli twoje przyszłe mieszkanie będzie znajdować się w bloku, koniecznie weź pod uwagę także to jak wykończony jest blok – czy jest nowy, czy ma już kilkanaście lat. Dowiedz się, czy jest także kompletnie wyposażony, to znaczy czy ma windę, komórki lokatorskie, parking podziemny i inne udogodnienia. Atutem będzie także całodobowa ochrona, dzięki czemu będziesz czuć się bezpieczniej w nowym miejscu.

Jeżeli kupujesz mieszkanie od dewelopera, wybierz tego, który jest rzetelny i wywiązuje się z umów. Najlepiej kierować się opiniami i rekomendacjami od bliskich i znajomych. Zbierz wszystkie niezbędne informacje i nie poddawaj się! Kupno nowego mieszkania nie należy do najprostszych spraw, ale jeśli dobrze wszystko zorganizujesz i rozplanujesz – na pewno uda ci się znaleźć wymarzone mieszkanie!


Facebook Icon