BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Mieszkania w Bydgoszczy – wybrać rynek wtórny czy pierwotny?

sie 27, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Chcesz kupić mieszkanie w Bydgoszczy, ale nie wiesz na jakie postawić? Gdzie szukać ogłoszeń? Czy lepsza nieruchomość z rynku pierwotnego czy z wtórnego? Podpowiadamy!

Gdzie szukać mieszkań do kupienia w Bydgoszczy?

Do niedawna osoby, które chciały kupić mieszkanie, głównie udawały się do biur nieruchomości. Tam przeglądały oferty, którymi dysponowała firma, umawiały się na oglądanie lokali. Dzisiaj większość biur nieruchomości umieszcza swoje oferty w internecie. Zarówno na swoich stronach, jak i na serwisach ogłoszeniowych. Oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy od firm i osób prywatnych znajdują się m.in. na https://sprzedajemy.pl/bydgoszcz/nieruchomosci/mieszkania. Nie trzeba wychodzić z domu, by sprawdzić, jakie nieruchomości można kupić. W wielu ogłoszeniach są zamieszczone zdjęcia mieszkań, obszerne opisy i ceny. Dzięki temu można porównać oferty ze sobą i wybrać tę najciekawszą. Warto jednak wiedzieć, że w Bydgoszczy kupić można zarówno mieszkanie z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Jakie będzie lepsze?

Mieszkania w Bydgoszczy z rynku wtórnego

Najwięcej ofert sprzedaży dotyczy mieszkań z rynku wtórnego, a więc – używanych. Takie mieszkania mogą być położone w blokach, kamienicach, szeregowych lub wolnostojących domach wielorodzinnych. Czasami są to bardzo stare budynki, historyczne, ale częściej konstrukcje stawianie w czasie PRL-u. Są też do kupienia z rynku wtórnego mieszkania położone w stosunkowo nowym budownictwie, w apartamentowcach. Kupuje się je najczęściej od pierwszego właściciela. Tego typu lokale mogą być dwupoziomowe lub posiadać antresolę.

Plusem nieruchomości z rynku wtórnego jest to, że najczęściej zlokalizowane są w centrum miasta lub w jego pobliżu. Dzięki temu ma się zagospodarowaną okolicę. W pobliżu są sklepy, przedszkola i szkoły, lokale usługowe, kościoły, kina i inne miejsca rozrywki. Oprócz tego drogi dojazdowe, przystanki komunikacji zbiorowej – wszystko jest rozplanowane. Można więc podczas wyboru ocenić, czy zagospodarowanie terenu jest wystarczające.

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego często ma się możliwość negocjacji ceny, a sama transakcja przebiega dość szybko. Zdarza się, że lokal nie wymaga remontu, więc można się od razu wprowadzić.

A może mieszkanie w Bydgoszczy z rynku pierwotnego?

Plusem mieszkań z rynku pierwotnego niewątpliwie jest to, że wszystko jest w nich nowe, że budynek w jakim się znajdują nie wymaga remontów, wszystko jest znacznie bardziej nowoczesne, ale dzięki temu i tańsze w eksploatacji. Ceny z reguły są znacznie wyższe niż za mieszkania na rynku wtórnym, chociaż można liczyć na rabaty od deweloperów. Co więcej, często można wykupić miejsce parkingowe. W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego, problematyczne okazuje się parkowanie w jej okolicy. Ważne jest też to, że tego typu inwestycje powstają na przedmieściach. Przez to możliwe jest, że z czasem, jeśli nie ma zatwierdzonego projektu zagospodarowania przestrzennego, pojawią się i inne budowy, w tym także przemysłowe. Poza tym drogi dojazdowe mogą być jeszcze nie rozplanowane. Co więcej, w okolicy może nie być lokali handlowych i usługowych.


Facebook Icon