BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak wybrać praktyczny fotelik samochodowy?

wrz 12, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Rodzice, których pociecha przyszła na świat, zaopatrują się dobrej jakości wózek, łóżeczko i inne rzeczy, wspierające oraz budujące potrzebę bezpieczeństwa nowego członka rodziny.

Świeżo upieczeni rodzice są zainteresowani fotelikami samochodowymi, które zadbają o bezpieczeństwo ich dziecka w czasie podróży. Foteliki samochodowe dzielą się na trzy kategorie; grupa „0”, „1”, „2” dostępne są foteliki dla noworodków i niemowląt oraz większych dzieci, montowane tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla podróżującego małego dziecka.

Z kolei foteliki samochodowe dla większych dzieci montowane są również tyłem do kierunku jazdy ale również przodem. Aby wybrać właściwy fotelik samochodowy należy zwrócić uwagę na to do jakiej kategorii wagowej należy, powinien on być dopasowany do aktualnej wagi dziecka. Odpowiedni fotelik powinien być bezpieczny oraz wygodny dla dziecka.

Cybex Solutions S-Fix jest solidnym fotelikiem niemieckiego producenta. Jest to fotelik przeznaczony dla większych dzieci o wadze od 15 kg do 36 kg, od 3 – 12 lat. Fotelik Cybex Solutions S jest funkcjonalny oraz komfortowy dla małych oraz większych dzieci, jest możliwość wypięcia oparcia fotelika, by dziecko mogło skorzystać z samego siedziska typu booster.

To na pewno wygodne rozwiązanie, gdyż w łatwy sposób można umieścić podpórkę w każdym samochodzie, jednak dziecko powinno jak najdłużej podróżować w pełnym foteliku, to najlepsza ochrona dla dziecka. Fotelik Cybex Solutions S-Fix wyposażony jest w rozbudowane i wzmocnione boki, co tworzy system ochrony bocznej, wysuwane są również panele w foteliku, do których w trakcie wypadku dociera pierwsza siła uderzeniowa.

Wszystko to sprawia, że w chwili wypadku samochodowego dziecko jest bezpieczne i chronione we wnętrzu fotelika. W foteliku znajdują się wyprofilowane panele, które znajdują się przy oparciu głowy dziecka, które sprawiają, że głowa dziecka nie opada na boki w czasie jazdy, takie podróżowanie jest dla dziecka bezpieczniejsze oraz wygodniejsze.


Facebook Icon