BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Strzelectwo sportowe na topie! Limitowane edycje szaf na broń – nowa moda?

gru 13, 2018 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W porównaniu do najpopularniejszych dyscyplin, strzelectwo sportowe wciąż pozostaje sportem niszowym. Nie da się jednak ukryć, jego pasjonatów przybywa, a najlepszym tego dowodem jest polska mapa strzelnic – nieustannie wzbogacana o kolejne pozycje! Czy zamiłowanie Polaków do strzelectwa jest tylko chwilowym trendem? A może staje się naszą narodową pasją?

Jak to się zaczyna?

Na strzelnicę trafia się zwykle przypadkiem – przy okazji firmowej integracji, wieczoru kawalerskiego lub poszukiwania ciekawej, sportowej aktywności. Dla niektórych taki wypad jest tylko przyjemną, jednorazową przygodą, dla innych natomiast staje się pasją na całe życie. Gdy złapie się bakcyla i po pierwszy treningu ma się ochotę na następny, warto odwiedzić strzelnicę i odbyć kilka treningów pod okiem instruktora. Kolejnym krokiem w rozwoju strzelca jest zapisanie do klubu strzeleckiego, w którym będzie mógł rozwijać swoje umiejętności.

Czy strzelectwo to sport dla każdego?

By spróbować, nie potrzeba wiele – wystarczy dowód osobisty i odrobina gotówki. Nie ma konieczności posiadania własnej broni i dodatkowego wyposażenia. Wszystko, co jest niezbędne, znaleźć można na strzelnicy. Wydatki pojawiają się dopiero po jakimś czasie, gdy pasjonat strzelectwa decyduje się na zakup własnej broni. Ta, nie tylko sama w sobie nie należy do najtańszych, ale także wiąże się z koniecznością zakup specjalnej, zabezpieczającej broń szafy. Czego się jednak nie robi dla pasji? Jak się okazuje – pasjonaci tego sportu skłonni są zrobić wiele. Najlepszym tego dowodem jest ich rosnące zainteresowanie nowoczesnymi, ciekawymi akcesoriami do przechowywania swoich kolekcji. Należą do nich m.in. szafy z limitowanych edycji marki Stalpol będące oryginalnymi wariacjami na temat standardowych szaf z oferty marki. Wśród nich szczególne zainteresowanie wzbudza szafa bazująca na szafie S1, stworzona z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości. Charakteryzuje się nie tylko doskonałą jakością, ale także wyjątkowym, unikalnym designem. Wyposażona jest w technologię Gun Guard, która umożliwia należyte przechowywanie różnych typów broni, niezależnie od jej wysokości. Dodatkowo, możliwość regulowania wysokości szafy za pomocą magnetycznych uchwytów, pozwala zmienić posiadany arsenał sportowej broni bez konieczności zakupu nowej szafy.

Strzelectwo sportowe od kilku już lat pozostaje na topie. Nie bez przyczyny – pozwala ciekawie spędzić czas i posiąść cenną umiejętność posługiwania się bronią. Co więcej, wielu osobom trening na strzelnicy umożliwia wyciszenie i uwolnienie od codziennych trosk. Czy strzelectwo będzie dla nich tylko przygodą czy przerodzi się w prawdziwą pasję? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Wiemy jednak, że liczba amatorów tego sportu stale rośnie i wszystko wskazuje na to, że ze strzelectwem zaprzyjaźniliśmy się na dobre!


Facebook Icon