BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Don Airey w Bydgoszczy – jedyny taki koncert w Polsce!

lut 20, 2019 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Trudno znaleźć nazwisko wśród tych, którzy przez ostatnie 30 lat pozostawili swój ślad w historii rocka i którzy w pewnym momencie nie korzystali z  umiejętności Dona. Należą do nich Ozzy Osbourne, Rainbow, Whitesnake, Judas Priest, Gary Moore, Brian May, Jethro Tull, Black Sabbath i, oczywiście, Deep Purple, zespół, którego Don Airey jest pełnoetatowym członkiem od ponad piętnastu lat.

Don Airey nigdy nie był graczem sesyjnym. Zespoły i artyści współpracują z nim za jego wyjątkową wizję muzyczną, za dynamikę jaką daje utworom. Także za  tą samą pasją, tą samą energią i tym samym talentem, Don Airey pisze i tworzy swoje własne piosenki.

„One Of A Kind” to prawdziwy klasyczny rockowy klejnot z melodiami, świetnymi riffami i solówkami oraz unikalną jednością zespołu. Co więcej, jego nowy solowy album został napisany i nagrany w duchu zespołu z udziałem następujących utalentowanych muzyków:

Carl Sentance (z obecnego składu brytyjskich legend Nazareth) to wokalista, którego kochają wszyscy fani metalowych głosów, takich jak Rob Halford i Graham Bonnet; Basista Laurence Cottle, który grał z Black Sabbath , z Gary’m Moore’em i z Chickiem Coreą, tworzący wspaniałą sekcję rytmiczną z utalentowany Jona Finnigan, równie głośny na scenie jak na pokoncertowych imprezach. Ostatni, ale nie mniej ważny, to niesamowity  Simon McBride, który stanowi niemałą konkurencję dla wielu legendarnych gitarzystów, z którymi Don pracował wcześniej.

Należy zauważyć tutaj, że Don Airey grał z Deep Purple przed 15 000 publicznością, a następnego dnia grał na organach w kościele swojej ukochanej wioski z taką samą koncentracją i szacunkiem dla muzyki i publiczności.

W tym samym duchu Don nie wykazuje żadnych widocznych wysiłków, wychodząc z chwały dwóch ostatnich albumów Deep Purple („NOW What ?!” i „inFinite”) do grania w klubach z własnym zespołem muzycznym. Zawsze z wielkim uśmiechem na twarzy, gdy tylko podłączy swój sprzęt do wzmacniacza.

Bilety w cenach:

  • przedsprzedaż – 110 PLN,
  • od 01.01.2018 – 120 PLN,
  • od 01.03.2018 – 130 PLN

Dostępne na stronach www.empikbilety.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl oraz w Bydgoszczy w klubie Kuźnia, ul. Gdańska 67, tel. 52 321 31 70 , www.klubkuznia.pl


Facebook Icon