BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Dofinansowania na szkolenia językowe dla pracowników – jak je zdobyć?

mar 6, 2019 dodane przez Katarzyna Wojciechowicz

Chcesz rozwijać swoich pracowników oferując im kursy i szkolenia językowe, ale Twoja firma ma ograniczony budżet na ten cel? A może planujesz w najbliższym czasie nawiązanie współpracy na rynku zagranicznym, ale brakuje w Twoim przedsiębiorstwie osób do obsługi klienta obcojęzycznego? Zastanawiałeś się jak temu sprostać? Poniżej znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci zdobyć dofinansowanie na szkolenia językowe!

Kto może uzyskać wsparcie?

Szkolenia skierowane są do pracowników firmy, kierownictwa niższego i wyższego szczebla, kadry zarządzającej oraz samych właścicieli firm prowadzących mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Przedsiębiorcy z naszego regionu uzyskują wsparcie w ramach projektu “Regionalny Fundusz Szkoleniowy – usługi rozwojowe dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego i ich pracowników”. W ramach projektu wnioskować o wsparcie mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę na terenie naszego województwa oraz posiadające tzw. diagnozę potrzeb rozwojowych (więcej o tym jak ją zdobyć znajdziecie poniżej).

Jakie szkolenie wybrać?

Szeroki zakres szkoleń językowych objętych dofinansowaniem znajdziesz na specjalnej platformie tzw. Bazie Usług Rozwojowych. Baza zawiera listę szkoleń o odpowiednich kryteriach, organizowanych przez jednostki szkoleniowe działające na terenie całej Polski.

Wystarczy wybrać interesujący nas język oraz szkołę działającą na terenie województwa. W Bydgoszczy kursy takie oferuje szkoła językowa Lingua Pro, z siedzibą przy ul.Królowej Jadwigi 18 (https://lingua-pro.pl/biznes).

Należy przy tym pamiętać, że w Bazie znajdziemy oferty wielu firm jednakże nie wszystkie spośród nich posiadają odpowiednie certyfikaty zezwalające na prowadzenie szkoleń z dofinansowaniem z funduszu europejskiego oraz spełniające wymogi dotyczące rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych.

Jak to zrobić?

1.Wybierz język jakiego chcesz się nauczyć i skontaktuj się z placówką.

2. Skontaktuj się z operatorem w Bydgoszczy – tj.Polskim Towarzystwem Ekonomicznym. PTE pomoże Ci w utworzeniu tzw.Analizy potrzeb oraz dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wypełnieniem wniosku. Pomoc w tej kwestii uzyskasz także w szkole językowej Lingua Pro.

3. Złóż wniosek poprzez stronę Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz wyślij dokumenty pocztą tradycyjną.

4. Zapisz się na szkolenie poprzez Bazę Usług Rozwojowych. (Lingua Pro utworzy dla Ciebie specjalną ofertę dedykowaną na wybrany przez Ciebie język.)

5. Zrealizuj usługę oraz oceń jej skuteczność!

6. Po ukończeniu kursu przekaż Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wymagane dokumenty i otrzymaj zwrot należnej części.

Jakiej wielkości dofinansowanie można otrzymać?

Maksymalna wartość dofinansowania przewidziana na jednego przedsiębiorcę wynosi: 10 000, 00 zł w przypadku mikroprzedsiębiorstw; 20 000, 00 zł w przypadku małych-, a o 30 000, 00 zł mogą wnioskować przedsiębiorstwa średnie. Należy pamiętać, że kwota dofinansowania jednej usługi rozwojowej dla uczestnika nie może przekroczyć kwoty 5 000 zł bez względu na poziom dofinansowania i koszt usługi rozwojowej.

Kiedy można składać wniosek?

Nabór wniosków w roku 2019 został podzielony na 4 kwartały. Pierwszy już się odbył, dlatego to najlepszy czas by zacząć działać w tym kierunku! Kolejny nabór wniosków w roku 2019 przewidziany jest na:

  •  6 maja 2019,
  •  1 sierpnia 2019,
  •  4 listopada 2019

14.03.2019 r. oraz 11.04.2019 r. o godz. 11.00 oraz 15.00 odbędą się także spotkania informacyjne dla wszystkich chcących złożyć wniosek o dofinansowanie w placówce Lingua Pro, na ul.Królowej Jadwigi 18. Podejmując działania warto zasięgnąć informacji na temat etapów ukończenia poszczególnych poziomów językowych i dowiedzieć się więcej na temat składania dokumentów.


Facebook Icon