BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Wakacje – przyjemność dla dzieci, wyzwanie dla rodziców

mar 21, 2019 dodane przez Daria Błaszkiewicz

Wakacje to dla dzieci upragniony czas odpoczynku od szkoły a także moment realizowania dziecięcych pasji! Dla rodziców to okres, w którym chcą zapewnić swoim pociechom ciekawą rozrywkę i bezpieczeństwo! Zastanawiacie się już jak zorganizować swoim maluchom czas w wakacje? Sprawdźcie poniżej co możecie wybrać!

Aktywnie….

Półkolonie w Lingua pro to szczególna forma spędzania czasu wolnego dla najmłodszych, zachęcająca dzieci do poznawania otaczającego je świata, a także budząca i wzmacniająca dziecięcą ciekawość!

Doskonałą metodą na rozwój dziecka jest angażowanie go w różne rodzaje aktywności, gier i zabaw – ruchowych, artystycznych czy też strategicznych. Zabawy grupowe skutecznie rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach, ponieważ trafiają do wielu typów inteligencji! Każdy znajdzie tam coś dla siebie: do dzieci kochających ruch kierowane są gry ruchowe, dla społeczniaków – kooperacyjne, do sportowców i liderów – zabawy z rywalizacją. Zawsze znajdzie się też nieco uciechy dla słuchowca, wzrokowca a nawet przyrodnika lub matematyka. Gry są idealnym sposobem do szybkiego zapamiętywania treści z wielu dziedzin, w atmosferze radości i zaangażowania! Odpowiednio koordynowane przez prowadzących dyskusje podczas spotkań prowadzą do ożywiania wyobraźni maluchów, ale także motywują do działania oraz zdobywania wiedzy na temat życia i świata!

Przemyślanie…

Program półkolonii dostosowany jest do potrzeb dzieci, ale także rodziców. Lingua Pro zapewnia opiekę w godzinach pracy, uwzględniając czas na dowóz i odbiór pociech tj. od godz. 7.30 do 16.30. Rodzice mogą też na bieżąco śledzić jakie zajęcia mają dzieci i jakie są efekty ich zabaw! W jaki sposób? Wystarczy, że dołączą do fejsbukowej grupy danego turnusu, gdzie z godziny na godzinę umieszczane są foto- i videorelacje z warsztatów! Aby dzieci były w pełni zadowolone to muszą mieć także pełne brzuszki – dlatego w ramach programu przewidziany jest obiad i podwieczorek. Turnus zawiera również opiekę medyczną i ubezpieczenie.

Kreatywnie…

Półkolonie skierowane są głównie do dzieci w wieku 6 – 12 lat. Podzielone zostały na pięciodniowe, zróżnicowane turnusy, w których zajęcia dobrane są pod kątem różnych grup wiekowych. Każdy dzień zawiera kilka bloków tematycznych. Plan półkolonii zakłada:

  • Dzień aktywności ruchowo-umysłowej
  • Dzień aktywności artystyczno-językowej
  • Dzień aktywności ruchowo-umysłowej
  • Dzień aktywności artystyczno-kreatywnej
  • Dzień aktywności ruchowo-umysłowej

Program zawiera między innymi: warsztaty fotograficzne, wycieczkę do parku trampolin, warsztaty artystyczne, zabawy z Lego, pilates, zajęcia z języków (angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego i japońskiego), origami, kravmagę, decoupage czy jogę śmiechu.

Z pomocą…

Zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie opieki nad dzieckiem w wakacje, pracującym rodzicom, może przysparzać wielu problemów – wakacje u dziadków, opiekunka, znajoma lub kuzynostwo nie zawsze załatwi sprawę! Dlatego jeśli jeszcze nie masz pomysłu w jaki sposób dobrze zorganizować czas swojemu dziecku podczas wakacyjnych dni, skorzystaj z możliwości jakie proponują Bydgoskie placówki działające właśnie dla tych najmłodszych!

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać dziecko na turnus skontaktuj się z organizatorem – Lingua Pro – 732 242 007, kursy@lingua-pro.pl!


Facebook Icon