BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Wycena nieruchomości – jak to robią specjaliści?

lip 5, 2019 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Wycenę nieruchomości może wykonać każdy – zarówno jej właściciel, pośrednik sprzedaży, jak i rzeczoznawca majątkowy. Wykonana przez tego ostatniego różni się jednak od pozostałych – jest nie tylko bardziej profesjonalna, ale też posiada moc prawną. Dlaczego warto się na nią zdecydować, gdy planujemy sprzedaż mieszkania? Sprawdziliśmy!

Zespół fachowców

W ofercie firm zajmujących się wyceną nieruchomości uwagę przykuwa przede wszystkim szeroki zakres podejmowanych przez nie działań i kompetencji zatrudnionych w nich pracowników. Tak jest m.in. w firmie BRI WYCENY, która specjalizuje się w profesjonalnej wycenie nieruchomości, maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością oraz przedsiębiorstw. Wśród członków zespołu firmy znajdziemy nie tylko fachowców realizujących wyceny zarówno na zlecenie osób fizycznych, ale także instytucji państwowych czy przedsiębiorstw. Do dyspozycji klientów pozostają również specjaliści, którzy dokonają wyceny nieruchomości na potrzeby zabezpieczeń wierzytelności banków, wypłaty odszkodowań czy podziału majątku. Decydując się więc na skorzystanie z usług firmy, zyskujemy więc dostęp nie do jednej osoby, a do całego zespołu fachowców posiadających różne kompetencje.

Profesjonalizm

Rzeczoznawcy zatrudnieni w BRI WYCENY zobowiązani są działać zgodnie z przyjętymi zasadami, standardami zawodowymi i tymi, które wynikają z przepisów prawa i etyki zawodowej. Wykonana przez nich wycena – w przeciwieństwie do tej, którą właściciele nieruchomości wykonają sami – jest profesjonalna, obiektywna, popartą rzetelną analizą rynku i danej nieruchomości. Niektórzy mimo to decydują się na samodzielną wycenę wykonaną orientacyjnie bądź na podstawie analizy cen z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Najczęściej mają one jednak charakter jedynie poglądowy i nie powinny stanowić o ostatecznie przyjętej wartości nieruchomości.

Czas sprzedaży nieruchomości

Dla właścicieli nieruchomości bardzo często istotny jest czas, w jakim nieruchomość zostanie sprzedana. Niestety, w przypadku nieprawidłowo wycenionych nieruchomości, proces sprzedaży wydłuża się, a ostateczna cena zakupu często nie jest dla właścicieli satysfakcjonująca. Kluczem do szybkiej i sprawnej sprzedaży nieruchomości jest zatem prawidłowa, rzetelna wycena. Taka, którą swoim klientom oferuje firma BRI WYCENY.

Klienci firmy BRI WYCENY mogą liczyć nie tylko na prawidłową wycenę mieszkania, ale także na pomoc specjalistów ds. nieruchomości, którzy orientują się w trendach na lokalnych rynkach i służą wsparciem zarówno w sprzedaży, jak i podczas zakupu nieruchomości. Mają również doświadczenie w zakresie administracji prac geodezyjnych oraz w zakresie wsparcia merytorycznego. Z ich pomocy skorzystać można na ternie całej Polski!


Facebook Icon