BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę majątkowego?

gru 13, 2019 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Wielu z nas, w różnego rodzaju życiowych sytuacjach, staje przed koniecznością skorzystania z usług rzeczoznawcy majątkowego. Znalezienie właściwej osoby bywa jednak trudne i może stanowić wyzwanie. Jak, spośród tak wielu istniejących na rynku kancelarii i firm doradczych, wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę, by dokonany wybór okazał się trafiony? Jeśli z usług rzeczoznawcy zamierzacie skorzystać i Wy, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu – postaramy się, byście znaleźli w nim wskazówki, które pomogą Wam znaleźć najlepszego specjalistę!

Gdzie szukać rzeczoznawcy?

Poszukując dobrego rzeczoznawcy, warto poprosić o rekomendacje znajomych – istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z naszych bliskich korzystał już z tego rodzaju usług. Możemy również znaleźć fachowca w sieci – wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę „rzeczoznawca Bydgoszcz”, by wyświetliła nam się lista stron zlokalizowanych w naszym mieście kancelarii. Niektóre, tak jak BRI Wyceny, działają nie tylko lokalnie – z ich usług mogą skorzystać również mieszkańcy innych miast. Przed podjęciem decyzji o współpracy, w każdym przypadku polecamy zweryfikować opinie na temat danego rzeczoznawcy.

Wymogi formalne

Zawód rzeczoznawcy majątkowego jest zawodem reglamentowanym, co oznacza, że reguluje go ustawa o gospodarce nieruchomościami. Zgodnie z jej zapisami, rzeczoznawca musi posiadać stosowne wykształcenie wyższe lub ukończone studia podyplomowe oraz zakończoną egzaminem praktykę. Dowodem świadczącym o posiadaniu stosownych uprawnień jest wpis do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych prowadzonego przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Dlaczego tak ważne jest, aby zweryfikować uprawnienia rzeczoznawcy? Ponieważ tylko wycena sporządzona przez uprawnionego specjalistę będzie mieć moc prawną.

Co dalej?

Udało się – znaleźliście rzeczoznawcę! Co dalej? Kolejnym krokiem jest zawarcie pisemnej umowy. Może to być umowa o dzieło bądź inna regulująca warunki współpracy. Najważniejsze, aby znalazły się w niej zapisy dotyczące terminu sporządzenia operatu szacunkowego wycenianej nieruchomości, jego całkowity koszt oraz zakres działań i obowiązki stron. I choć wydaje się, że podpisanie umowy to tylko formalność, nie lekceważcie jej – w przypadku ewentualnych sporów lub niewywiązania się z ustalonych warunków współpracy, umowa będzie podstawą do dochodzenia swych praw.

Poszukując właściwego specjalisty warto kierować się nie tylko opiniami znajomych oraz renomą kancelarii, ale także własną intuicją – wybierzcie fachowca, który wzbudza Wasze zaufanie. Dzięki temu, powierzając mu wycenę posiadanej nieruchomości i oczekując na sporządzony przez niego operat, będziecie spać spokojnie. Więcej informacji: http://briwyceny.pl/nasza-oferta/.


Facebook Icon