BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Elektrownia słoneczna – instalować czy nie?

gru 20, 2019 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Dlaczego zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie każdego roku? Ma to związek z rozwojem technologicznym oraz zapotrzebowaniem na energię. W domach posiadamy coraz więcej sprzętów elektrycznych, a te wymagają stałego zasilania prądem. Cena energii elektrycznej też wzrasta. Czy panele słoneczne są w stanie zmniejszyć nasze rachunki? Dowiedz się więcej!

Wysokie rachunki za energię elektryczną to zmora wielu właścicieli gospodarstw domowych. Pomimo tymczasowych oszczędności, polegających na ograniczaniu korzystania z niektórych sprzętów AGD/RTV, wciąż płacimy dużo. Ta niezbyt sprzyjająca tendencja wzrostowa ma się niestety utrzymać.

Cena energii wzrośnie – czy panele słoneczne będą rozwiązaniem tej drożyzny?

Choć wykorzystanie paneli fotowoltaicznych nie jest jeszcze trendem, to prawdopodobnie za kilka lat przekonamy się, jak łatwo i szybko pozwalają one zmniejszyć wysokość poniesionych kosztów na energię. Specjaliści, zajmujący się tworzeniem instalacji solarnych zgodnie twierdzą, że jest to jedna z najlepszych inwestycji.
Choć koszty poniesione na początku mogą sprawiać wrażenie wysokich to szybko się zwracają. Już po kilku latach, mamy możliwość korzystania ze swojego prądu. Co za tym idzie, większość domowych sprzętów włączamy bez ograniczeń i nie będąc zależnymi od energii pozyskanej od zewnętrznego dystrybutora.

Jak prezentują się trendy w instalacjach fotowoltaicznych?

Przeprowadziliśmy rozmowę z mgr inż. Arturem Serkowskim, współwłaścicielem firmy AM Group z Łochowa, który ma już ponad 10 letnie doświadczenie w branży. Jego zdaniem, własna instalacja solarna to jedyne i najlepsze rozwiązanie na drożejący prąd:

– Tendencję wzrostową w zakresie tworzenia kolejnych instalacji, widzimy praktycznie miesiąc po miesiącu. Za każdym razem rozmawiamy z inwestorami o tym, aby dobrze dostosować wielkość instalacji do rzeczywistych potrzeb. Pamiętajmy jednocześnie o 20% prądu, które musimy oddać energetyce za przechowywanie naszej energii.
O podjęciu inwestycji nie musimy decydować od razu. My wykonujemy projekt wraz z kosztorysem, a klient dopiero po analizie decyduje się, czy chce podjąć działania.

Jeśli klient chce, aby moc jego elektrowni była całkowicie wystarczająca do standardowej instalacji dodajemy montaż pompy ciepła, a także klimatyzację.

Warto pamiętać, że o dobrym działaniu instalacji decydują użyte materiały. My zalecamy produkty z ugruntowaną pozycją na rynku. Panele oraz falowniki produkowane są w Europie (Niemcy, Austria), posiadają gwarancję producentów z ugruntowaną pozycją na rynku.

Inwestycję możemy wykonać z własnej kieszeni, ale pomocne mogą się także okazać pieniądze zaczerpnięte z programu dofinansowanego z budżetu państwa. „Czyste powietrze” daje możliwość wzięcia pożyczki oprocentowanej na 2% i okres spłaty do nawet 15 lat. Taka opcja jest korzystna dla inwestorów i otwiera furtkę dla tych, którym brakuje funduszy na pokrycie wszystkich kosztów przedsięwzięcia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na Fotowoltaika Bydgoszcz i zobacz, jakie masz możliwości!


Facebook Icon