BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Bydgoska Florita w potrzebie! Pomóżmy jej!

mar 31, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Bydgoska Florita od środy zaczyna bezpośrednią sprzedaż tulipanów. Firma z ogromnymi tradycjami prosi o wsparcie swoich sympatyków w tym trudnym dla niej okresie. Przygotowane na Święta piękne żółte tulipany mogą trafić na kompost. Nie pozwólmy by roczna praca bydgoskiego producenta poszła na marne.

Kryzys związany z epidemią odbija się bardzo mocno we wszystkich sferach naszego życia. Jedną z pierwszych firm, która bardzo mocno ucierpiała w obecnej sytuacji jest bydgoska Florita. To już druga tragiczna dla firmy sytuacja w ciągu ostatniej dekady. W 2010 roku ich plantacja została zalana. Udało się wtedy przywrócić firmę do życia. Dzisiaj walczą z kolejnym bardzo poważnym problemem. Roczna produkcja żółtych tulipanów nie trafiła do hurtowej sprzedaży. Z uwagi na ten fakt właściciele firmy podjęli decyzję o wyprzedaży produktów w sposób bezpośredni. Do akcji z pomocą przyłączyły się inne lokalne firmy.

Od jutra paczki świeżych tulipanów będą możliwe do kupienia przy cukierniach marki Staropolska. Pamiętajcie, każdy zakup wiąże się ze wsparciem lokalnej firmy oraz utrzymaniem miejsc pracy. Nie pozwólmy, aby tegoroczne zbiory musiały ulec całkowitej utylizacji.

Publikujemy listę sklepów przy których będziecie mogli zakupić paczki z tulipanami od Flority. Sprzedaż będzie odbywała się od godziny 08:00 do godziny 16:30. Paczka zawiera 20 sztuk kwiatów. Cena to 20 zł. 

Paczki z kwiatami będą sprzedawane pod wskazanymi adresami:

  • Józefa Sułkowskiego 52
  • Jana Karola Chodkiewicza 19 (IQ Development)
  • Gajowa 49 (koło żabki)
  • Jana Kleina 1 (od ul. J. Twardzickiego, kompleks przy blokach)
  • Gdańska 29 (przy placu Wolności)
  • Marii Konopnickiej 22 (przed MDK)
  • 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich (przy Banku SGB)
  • Świętego Maksymiliana Kolbego 30 (Osowa Góra)

W tych trudnych czasach wspierajmy się i dbajmy o siebie wzajemnie. Zdrowie jest najważniejsze i to właśnie o nie powinniśmy dbać w tych szczególnych chwilach najbardziej. Dlatego sprzedaż odbywać się będzie z zachowanie najwyższych środków ostrożności.

Florita to Gospodarstwo ogrodnicze, założone przez dziadka obecnego właściciela w 1935 roku w Wilnie i działające do dzisiaj w Bydgoszczy. Od lat 60tych XX wieku specjalizuje się w uprawie cebulowych roślin ozdobnych – tulipanów, mieczyków, lilii. Od 1991 roku zaopatruje kompleksowo kwiaciarnie w kwiaty cięte, rośliny ozdobne, zieleń dekoracyjną, akcesoria florystyczne na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Więcej informacji na temat samej akcji oraz kontakt do firmy: http://www.florita.pl/, oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/floritapl/.


Facebook Icon