BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

GrubeX – specjaliści od murawy

kwi 9, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Sport to nie tylko rozrywka. Jest jednym z podstawowych segmentów każdej zdrowej gospodarki. Spełnia wielorakie cele. Od czysto ekonomicznych (tworzy miejsca pracy) po społeczne (propagowanie zdrowego stylu życia). Co dzieje się ze sportem w trakcie trwającej pandemii? Niestety niewiele. Nad dbałością lokalnej infrastruktury dalej czuwają specjaliści.

Wydarzenia sportowe czy imprezy masowe prawdopodobnie jako jedne z ostatnich wrócą do normalnego funkcjonowania. Odbije się to również na lokalnych wydarzeniach, na które z niecierpliwością czekają miejscowi kibice. To, jak szybko wszystkie wydarzenia wrócą ze swoją ofertą zależy nie tylko od decyzji władz. To również kwestia odpowiedniego utrzymania obecnej infrastruktury sportowej.

Wertykulacja w Białych Błotach i Łochowie

O jakość murawy bydgoskich stadionów dba obecnie lokalna firma GrubeX, która w ostatnim czasie miała okazję przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne na boiskach sportowych w Białych Błotach oraz w Łochowie. Pierwszym, początkowym zabiegiem była wertykulacja, czyli pionowe cięcie darni, którego celem jest usunięcie obumarłych części trawy. Ten zabieg pozwala na jeszcze lepsze nawodnienie gleby, lepszy dostęp do światła oraz tlenu, a co za tym idzie, piękny efekt finalny w postaci nienagannej murawy. Czynności te zostały wykonane przy użyciu jednej z najnowocześniejszych maszyn przeznaczonych do tego typu prac – Trilo C15.

GrubeX to specjaliści dbający o jakość muraw na boiskach sportowych oraz polach golfowych. Firma dysponuje własnym wysokiej jakości sprzętem specjalistycznym. Wszystkie usługi wykonywane są z największą starannością z uwagi na deklarowaną miłość do pięknych i zdrowych trawników. Eksperci od muraw każdorazowo dokonują szczególnej analizy kondycji konkretnej murawy oraz podłoża, na którym rośnie. Dzięki temu są w stanie zaplanować całoroczny harmonogram prac z uwzględnieniem wszystkich zabiegów mechanicznych oraz chemicznych. Poźniej, jak zaznacza właściciel firmy Arkadiusz Krawczyk pozostaje jedynie doradztwo w kwestii codziennej pielęgnacji trawy, aby pozostała w jak najlepszej kondycji przez długi czas.

Boiska sportowe i pola golfowe

Oferta firmy GrubeX z Białych Błot skierowana jest głównie do klubów sportowych, zarządców obiektów sportowych oraz pól golfowych. Usługi, które świadczy firma dla wszystkich swoich klientów, to między innymi: analiza trawników, badanie gleby, aeracja, piaskowanie, wertykulacja, nawożenie czy chociażby koszenie. Wszystkie te czynności wykonywane są przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu.

Nam jako kibicom pozostaje cierpliwie czekać na wznowienie lokalnych wydarzeń sportowych. Po tym trudnym dla nas czasie wszyscy niewątpliwe spotkamy się na stadionach gdzie przy okazji nasze oko powinny cieszyć zadbane murawy. Więcej informacji na temat zabiegów specjalistycznych pod adresem: http://www.grubex.pl/


Facebook Icon