BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Z miłości do natury i z pasji do działania – jak powstała lokalna marka kosmetyków wegańskich – KRAYNA.

cze 3, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Czy istnieje sprawdzony przepis na stworzenie marki, która tak mocno wrośnie w świadomość, że ludzie będą chcieli jej bezgranicznie zaufać? Pewnie tak i z pewnością znajdziemy podręczniki z materiałem na ten temat. Jednak to nie książkowymi przepisami trzeba się kierować tylko tym co człowiek chce osiągnąć i jakie cele sobie wyznacza.

Konsekwencja i pasja w działaniu, przemyślane decyzje, serce i zaangażowanie w tworzenie przestrzeni w której ma się rozwijać marka to najważniejsze cechy jej twórcy. To wszystko zależy od tego kto tworzy markę.

Z takim podejściem pełnym pasji i energii do działania zbudowaliśmy fundamenty marki KRAYNA – bydgoskiej firmy produkującej wegańskie i w 100% roślinne kremy do pielęgnacji twarzy dla kobiet i mężczyzn. KRAYNA to urzeczywistnienie naszych pragnień i marzeń by dać lokalnej społeczności produkt szczery i piękny – tak mówią o KRAYNIE Magda i Damian Rosły – twórcy marki.

Myśl o stworzeniu szczerej i pełnej pasji w działaniu firmy kiełkowała w nas już od bardzo dawna. Jeszcze do tej pory pochłonięci mnóstwem spraw zawodowych, setkami telefonów do kontrahentów i zapełnionymi po brzegi kalendarzami spotkań pędziliśmy przed siebie. Jednak pewnego dnia poczuliśmy że ten bieg powoli zaczyna nas męczyć. Podjęliśmy decyzję o tym by zatrzymać się i pomyśleć o tym co tak naprawdę jest ważne i czy chcemy żyć od spotkania do spotkania. Zmiana naszych zawodowych założeń i przyzwyczajeń była ogromnym wyzwaniem i ryzykiem jakie podjęliśmy i z każdym dniem widzimy, że to była najlepsza decyzja.

Krayna jest bardzo bliska naszym sercom, ponieważ jest to miejsce gdzie się urodziliśmy, to właśnie na Pojezierzu Krajeńskim pod Więcborkiem rozwijała się miłość do natury i do roślinnej pielęgnacji twarzy. Urzeczywistniliśmy nasze pragnienia, a jak widać marzenia się spełniają. Tworząc markę chcieliśmy przekazać to, co sami myślimy o pielęgnacji skóry i o życiu w ogóle. Celem było stworzenie serii w 100% wegańskiej, organicznej i do tego lokalnie, w świecie, który doskonale znamy.

W produkcji naszych kremów zaczerpnęliśmy inspirację z nietkniętych przez przemysł i zachowanych przed turystami malowniczych terenów Pojezierza Krajeńskiego. To kraina pozbawiona większych ośrodków miejskich i zakładów przemysłowych, leży na granicy województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Bajkowe miejsce, które istnieje naprawdę. Mimo swych oczywistych walorów nie jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, co wychodzi jej tylko na dobre. Niezliczone pagórki upstrzone jeziorami, tataraki skrywające siedliska dzikich ptaków, pełne zwierzyny lasy pachnące jeżynami. Postanowiliśmy wykorzystać jej nieskażony potencjał produkując kosmetyki na bazie roślin, które tu rosną. Okazało się, że wszystko co najlepsze do codziennej pielęgnacji skóry mamy pod ręką.

Zależało Nam na tym aby pokazać jak wartościowe dla rynku są lokalne produkty i jak ogromne znaczenie odgrywa miejsce w jakim ta produkcję się rozpoczyna. Mogliśmy umiejscowić naszą produkcję na drugim końcu Polski ale po co skoro to co najlepsze mieliśmy tuż obok – na wyciągnięcie ręki. Chcieliśmy zostać jedną z bydgoskich marek, która będzie dawała bydgoszczanom ale i nie tylko produkty szczere i tworzone z pasją. Udało Nam się to. Chcemy pokazać, że miłością do oferowanego produktu można zarazić nie tylko naszych krajan ale również inne osoby. Nasza Krayna działa już od roku i możemy otwarcie przyznać jak z dnia na dzień zauważamy, że nasze produkty zyskują coraz szersze grono przyjaciół, zgłaszają się do Nas Panie ale także i Panowie z województw mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego itp.  

W naszej działalności bardzo ważne jest wspieranie lokalnych marek, widzimy jak wiele prawdy i szczerości wkładanych jest w lokalne produkty. Przecież wciąż szukamy marek które dadzą Nam nie tylko wysoką jakość ale i szczery produkt. Takimi produktami są nasze kremy.

Cztery rośliny, które są głównymi składnikami kremów, każdy do innego typu skóry rosły tuż obok nas. Na wyciągnięcie ręki. Chaber, Rdest, Kasztanowiec i Babka Lancetowata to cudowne rośliny, których nieodkryte dotąd właściwości okazały się naszym „krajeńskich złotem”, przynoszącym ukojenie skórze i widocznie poprawiając jej kondycję.

Nasze kosmetyki są w 100 % wegańskie i zostały certyfikowane znakiem ekologicznym VEGAN, przyznawanym przez Towarzystwo Wegańskie – Vegan Society i znakiem V Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz zwierząt Viva! Otrzymanie tych certyfikatów było dla Nas niezwykle ważne ponieważ potwierdza to w jaki sposób podchodzimy do pielęgnacji skóry i życia, tworząc szczere produkty oparte tylko na tradycyjnych składnikach pochodzenia roślinnego.

KRAYNA to marka, tworzona z pasją. Zwracamy uwagę na każdy drobiazg i szczegół. Wciąż szukamy inspiracji, rozmawiamy, ale też uważnie słuchamy. Jesteśmy odpowiedzialni i świadomi otaczającego Nas świata, w którym szczęśliwie będą dorastać nasze dzieci.


Facebook Icon