BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

CDI KB bydgoski deweloper

wrz 15, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Kosztorysowanie, przeglądy techniczne, nadzory budowlane – jeszcze kilka lat temu na tym opierała się działalność spółki CDI Konsultanci Budowlani. Zdobycie potężnego doświadczenia w realizowaniu największych inwestycji w całej Polsce (budowa stadionu Legii, hotelu Arłamów, Ikei) umożliwiło nowy kierunek rozwoju. Dziś CDI KB to jeden z wiodących deweloperów w mieście.

Nowe mieszkania na Leśnym

Dołączenie do Grupy Kapitałowej Immobile S.A. pozwoliło na rozpoczęcie budowy Platanowego Parku – największego osiedla w Bydgoszczy. Niemal 10 hektarowa działka pomiędzy ulicami Sułkowskiego, Kamienną , Leśną i Dwernickiego pozwoliła na zaprojektowanie wielofunkcyjnego osiedla mieszkaniowego z funkcją usługowo-handlową. Jedną z głównych idei było  stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom poprzez zminimalizowanie ruchu samochodowego, co jest możliwe dzięki skomunikowaniu hal garażowych podziemnymi tunelami. Drugi bardzo istotny element to dbałości o rozlegle tereny zielone tak, aby nawiązywały do świetnej tradycji Osiedla Leśnego, którego częścią jest Platanowy Park. Zamieszkałe są już etapy 0 i 1. Za dwa miesiące będzie oddawany do użytku etap 2. Obecnie powstająca „ 3”, składać się będzie z trzech budynków mieszkalnych w tym najwyższego na całym osiedlu 15-kondygnacyjny obiektu, który z pewnością stanie się wyróżniającą dominantą architektoniczną północnej części miasta. Kolejnych 256 mieszkań w stanie deweloperskim zostanie przekazanych użytkownikom w I kwartale 2023 r.

Fordon – chcę tu mieszkać

Równolegle do Platanowego Parku , CDI KB prowadzi budowę kompleksu 15 kameralnych budynków w Fordonie. Osiedle Uniwersyteckie charakteryzuje jasny, czytelny a przede wszystkim przestrzenny układ urbanistyczny. W czterokondygnacyjnych budynkach powstaje 108 mieszkań . Każde z możliwością modyfikacji pomieszczeń zgodnie ze swoimi wymaganiami. Ta inwestycja również charakteryzuje się dużą dbałością o aranżację terenów zielonych. Została ona tak zaprojektowana, aby po zakończeniu budowy wszystkich etapów była spójną kompozycją dla Osiedla Uniwersyteckiego.

Nowy adres – Czarna Droga

W najbliższym czasie spółka CDI KB planuje rozpocząć budowę kolejnego osiedla położonego w malowniczej okolicy kanału bydgoskiego. Powstaje projekt , który w pełni będzie wykorzystywał walory tej lokalizacji, a stworzone mieszkania zaspokoją potrzeby dużych rodzin, małżeństw oraz singli.


Facebook Icon