BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Fundacja, która sadzi drzewa

wrz 15, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Współczesne miasta rozbudowują się do granic możliwości: jest w nich coraz więcej betonu, hałasu i ruchu komunikacyjnego. Tym, co naturalnie chroni nas przed skutkami urbanizacji jest zieleń.
Misja: zazielenianie miasta

Fundacja Immo to organizacja zajmująca się sadzeniem drzew na terenie Bydgoszczy. Wiodącym celem Fundacji jest współdziałanie z mieszkańcami miasta w celu wzbogacenia najbliższego otoczenia nową roślinnością. Immo regularnie współpracuje z Referatem Zieleni, który wskazuje odpowiednie miejsca dla nowych drzew na terenach należących do Miasta. Fundacja została powołana pod koniec 2019 roku przez Zarząd GKI – spółki akcyjnej z Bydgoszczy.

Sprawnie i skutecznie

Niezwykłe jest to, że Fundacja sadzi drzewa z każdym, kto się do niej zgłosi. Proces nasadzenia rozpoczyna się od sprawdzenia, kto jest właścicielem terenu. Ponadto, potrzebna jest jego zgoda. – Razem ze wszystkimi zainteresowanymi dobieramy gatunki drzew, czasem również krzewów, słuchamy uwag zarządcy terenu i działamy w ustalonych ramach. Ostatnim etapem jest samo sadzenie, które wykonujemy wraz z wolontariuszami i pracownikami Grupy Kapitałowej Immobile. Każde drzewo jest opalikowane i zabezpieczone „firmową” taśmą – mówi Maria Loskot z Fundacji Immo. Pierwsze drzewa posadzone zostały w centrum miasta na zatłoczonym parkingu placu handlowego. Postawiono na Klony w odmianie globosum, które za kilka lat staną się żywymi parasolami zapewniającymi cień dla odwiedzających.

Drzewa podnoszą jakość miasta

Fundacja Immo powstała z myślą o naszej wspólnej przestrzeni – mieście. Poprzez sadzenie drzew i dbanie o zieleń można podnosić komfort życia mieszkańców miast, niwelować skutki zmian klimatycznych i zmniejszać zanieczyszczenie powietrza. Roślinność w przestrzeni miejskiej niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów: od zapobiegania skrajnym zjawiskom pogodowym, poprzez redukowanie wahań temperatury, regulowanie wilgotności i oczyszczanie powietrza do pochłaniania dwutlenku węgla i produkcji życiodajnego tlenu. Jesteśmy przekonani, że warto to wykorzystać!


Facebook Icon