BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak zaparkować kilka samochodów na jednym miejscu parkingowym?

wrz 15, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom bardzo prosta: platformy parkingowe. To rodzaj podnośników, które wykorzystując systemy hydrauliczne lub elektryczne pozwalają zaparkować dwa, lub więcej pojazdów na jednym miejscu parkingowym. Polskim producentem takich urządzeń jest firma Modulo Parking.

Jakie są rodzaje platform parkingowych?

Platformy parkingowe MODULO dzielą się na dwie grupy: zależne oraz niezależnie. Pierwsze z nich bazują na stworzeniu miejsca parkingowego poprzez podniesienie samochodu w górę. Wymagają najmniej przestrzeni, jednak aby wyjechać zaparkowanym w ten sposób pojazdem swoje miejsce musi opuścić najpierw samochód zaparkowany poniżej. Z tego właśnie powodu dedykowane są najczęściej dla domów jednorodzinnych, małych firm lub salonów samochodowych. Platformy niezależne, dzięki wykorzystaniu niecki, w którą opuszczany jest samochód, pozwalają korzystać ze wszystkich miejsc parkingowych niezależnie od tego, czy pozostałe są zajęte. Najczęściej zobaczyć je możemy w biurowcach, hotelach czy dużych parkingach podziemnych na osiedlach mieszkalnych.

Czy parkowanie na platformach jest skomplikowane?

Użytkowanie platform parkingowych jest nie tylko proste, ale przede wszystkim bezpieczne. Każde urządzenie wyposażone jest w indywidualny panel sterujący zabezpieczony przed użyciem przez osoby nieupoważnione. Na początku każdy, kto będzie korzystał z platform, zostaje przeszkolony z obsługi urządzenia oraz otrzymuje swój indywidualny klucz, kartę lub kod pin przypisany tylko do jego miejsca parkingowego. Przy panelu sterującym zawsze znajduje się skrócona instrukcja obsługi, a wszystkie sterowniki wyposażone są również w przycisk awaryjny, pozwalający natychmiastowo przerwać pracę platformy na wypadek wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Dodatkowo, każda platforma posiada kilkustopniowe zabezpieczenia hydrauliczne i elektryczne.

Platformy parkingowe to już nie tylko przyszłość parkowania w miastach. Rosnąca liczba samochodów i konieczność zapewnienia czasem nawet dwóch miejsc parkingowych dla każdego nowego mieszkania sprawiają, że deweloperzy i architekci muszą nieustannie szukać nowych możliwości. Warto postawić wtedy na platformy parkingowe Modulo. To rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również ekonomiczne i przede wszystkim bezpieczne: zarówno dla użytkowników, jak i zaparkowanych samochodów.


Facebook Icon