BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Coraz więcej powierzchni magazynowych w Polsce

paź 31, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Liczba powierzchni magazynowych w Polsce cały czas rośnie. Popyt na magazyny jest coraz większy i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Z pewnością dzieje się tak między innymi z powodu trwającej pandemii. Taka sytuacja w znacznym stopniu zwiększa też popyt na specjalistyczny sprzęt magazynowy, który umożliwia sprawniejszą pracę każdej dużej firmy.

Niezbędny sprzęt w halach magazynowych

Branże produkcyjne, logistyczne oraz wszelkiego rodzaju firmy związane z transportem wymagają specjalistycznego sprzętu, który w przypadku dużych powierzchni i ogromnej ilości towarów staje się niezbędny. W przypadku większości dużych firm w znacznym stopniu ułatwia pracę lub jest po prostu jej nieodzownym elementem.

Wybór wózka widłowego

Prędzej czy później każda duża firma, której działalność opiera się na transporcie, produkcji lub po prostu wymaga przemieszczania towarów z hali produkcyjnej do magazynu stanie przed koniecznością nabycia wózka widłowego, który w znaczący sposób zwiększy wydajność pracy. To, jaki wózek widłowy wybrać zależy od wielu czynników. Jest to między innymi wielkość powierzchni magazynowej. Poza tym warto wziąć również pod uwagę wysokość składowanych towarów. W magazynach wysokiego składowania konieczny będzie sprzęt umożliwiający rozładunek oraz załadunek towaru na dużej wysokości. Poza tymi parametrami warto wziąć pod uwagę także rodzaj napędu. Wszelkie parametry wózka, takie jak jego wielkość, moc oraz rodzaj napędu powinny być dopasowane odpowiednio do danej branży.

Zakup używanego wózka widłowego

Doskonałą alternatywą dla zakupu nowego wózka będzie używany sprzęt. Można nabyć go w znacznie niższej cenie niż w przypadku rynku pierwotnego. Firma Emtor oferuje używane wózki widłowe, których stan zadowoli nawet tych najbardziej wymagających klientów. Sprzęt jest regularnie serwisowany, pochodzący głównie z najmu długo lub krótkoterminowego po kompleksowym serwisie oraz przeglądzie. Firma posiada wyspecjalizowany warsztat wraz z lakiernią, co pozwala na znakomite przygotowanie sprzętu dla nowego właściciela.

Wynajem wózków widłowych

Inną opcją pozwalającą przedsiębiorcy zaoszczędzić sobie sporego wydatku, jakim jest zakup wózka widłowego może być wynajem. W tym przypadku najemca poza tym, że nie musi wydawać pieniędzy na sprzęt, który z czasem straci na wartości zyskuje wiele więcej. Firma Emtor umożliwia wynajem sprzętu na okres od kilku dni do kilku lat. Przez czas trwania umowy najemca zobowiązany jest do stałych płatności z możliwością wyboru ich formy. Co ważne, w miesięczną opłatę wliczony jest serwis, części eksploatacyjne oraz ubezpieczenie OC i szkolenie operatora. Wynajem dodatkowego sprzętu to świetny sposób na zwiększenie mocy przerobowych w firmie. Jest też możliwość wliczenia kosztu wynajmu wózka widłowego w koszty uzyskania przychodów.


Facebook Icon