BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Nowy hotel Grupy IMMOBILE powstaje w sercu miasta

lis 3, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Widok na rzekę, bliskość Starego Rynku, 10 kondygnacji i wyjątkowe wnętrza – tak wypoczywać będą goście jednego z najciekawszych hoteli w Bydgoszczy. Obiekt sieci Focus należącej do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, bydgoskiej spółki giełdowej, zostanie otwarty już niebawem.

Nowy hotel oferujący 88 pokoi, sale konferencyjne, strefę restauracyjną oraz strefę wellness powstaje w samym sercu Bydgoszczy. Jego charakterystyczną lustrzaną elewację podziwiać już można z ulicy Mostowej, mostu Bernardyńskiego czy Ronda Jagiellonów. Obiekt ten będzie dwunastym hotelem sieci Focus Hotels, która w swoim rodzimym mieście jest już właścicielem Hotelu Pod Orłem przy ul. Gdańskiej.

Grupa IMMOBILE w sercu miasta

Charakterystyczny błękitny biurowiec przy ul. Bernardyńskiej przez 55 lat istnienia wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Od powstania mieściła się w nim siedziba firmy Projprzem Makrum. Pracownicy jej spółek przenieśli się w połowie zeszłego roku do nowej siedziby całej Grupy Kapitałowej IMMOBILE, zlokalizowanej w biurowcu IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich. Wtedy też ruszyła przebudowa obiektu na hotel. W ciągu roku zmienił on się nie do poznania, przybierając elewację z charakterystycznym podziałem na pasujące do okolicznych zabudowań przyziemie oraz lustrzaną bryłę dodającą budynkowi lekkości.

Niespotykane widoki i nowe technologie

Nowy bydgoski hotel zaskoczy pomysłami dotychczas niestosowanymi w sieci Focus, zmieniając go w nowoczesny i designerski obiekt. Wykorzystane zostaną innowacyjne rozwiązania ułatwiające dostęp do obiektu dla gości z poziomu lobby. Również zaprezentowane niedawno przez właściciela wizualizacje wnętrz prezentują się wyjątkowo.
Wierzymy, że korzystna lokalizacja z pięknym widokiem na rzekę, niebanalny design oraz ciekawa oferta, przyciągną do nas zarówno klientów biznesowych, jak i osoby podróżujące w celach turystycznych. Focus Hotel Bydgoszcz będzie zdecydowanie obiektem wyróżniającym się na tle pozostałych bydgoskich hoteli – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu sieci Focus Hotels.

Cudze chwalicie, swoje poznajcie!

Sieć Focus, pod której szyldem funkcjonować będzie nowy hotel, posiada już 11 hoteli zlokalizowanych w całej Polsce oraz 4 kolejne obiekty w budowie. Focus Hotels jest częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., bydgoskiej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 r. Grupa IMMBOILE działa w kilku segmentach rynku – przemyśle, hotelarstwie, developingu, budownictwie przemysłowym oraz automatyce i elektroenergetyce. W jej ramach funkcjonują takie marki jak np. CDI – jeden z największych deweloperów w regionie, MODULO – producent automatycznych systemów parkingowych, spółka PJP MAKRUM (dawniej Projprzem) oraz realizujący projekty m.in. w branży OZE Atrem. Więcej na temat działalności i inwestycji GK IMMOBILE znaleźć można na blogu spółki: https://blog.immobile.com.pl

 

Fot. blog.immobile.com.pl


Facebook Icon