BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Myjka ciśnieniowa – Na co zwrócić uwagę przy zakupie

lis 26, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Myjki ciśnieniowe to niezwykle pomocne i łatwe w obsłudze narzędzie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ich jakość wzrosła, a ceny stały się bardziej przystępne. Zdolność myjki ciśnieniowej wydajnie i skutecznie pozbywają się zaschniętych i najtrudniejszych do usunięcia zanieczyszczeń. Myjka ciśnieniowa może znacznie zwiększyć zdolność utrzymania i konserwacji mienia i sprzętu, nadając im większą wartość i przedłużając ich żywotność. Jeśli zależy Ci również na oszczędności czasu, zakup myjki jest tym lepszym wyborem. Jednak przed zakupem powinieneś lepiej poznać ten produkt, aby wybrać ten właściwy dla Twojego zastosowania.

Celem tego poradnika zakupowego jest pomoc w zrozumieniu, co robi myjka ciśnieniowa i na co należy zwrócić uwagę, decydując się na jej zakup. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wymienionych kwestiach. Urządzenie to jest zarówno świetną inwestycją, jak i dość przydatnym narzędziem dla większości firm zajmujących się szeroko pojętym majsterkowaniem.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Działanie tego urządzenia jest w rzeczywistości dość proste do zrozumienia. Silnik napędza pompę, przepychając wodę przez otwór dyszy pod dużym ciśnieniem. Siła przepływy wody przybiera przepływając przez mały otwór, podobnie jak rzeka płynąca szybciej w wąskim wąwozie. Ta cecha jest bardzo przydatna do oczyszczania powierzchni z brudu. Za każdym razem, gdy pompa się obraca, przez końcówkę przepychana jest określona objętość wody. Im więcej wody przepływa, tym większe jest ciśnienie i moc urządzenia. Jednak zanim pociągniesz za spust swojej nowej myjki ciśnieniowej, powinieneś rozważyć następujące ważne kwestie:

Przeznaczenie i rodzaj prac

Na pytanie, jaką myjkę ciśnieniową wybrać, odpowiada inne pytanie – jaki rodzaj czyszczenia będziesz wykonywać?Zasadniczo, jeśli planujesz używać myjki ciśnieniowej tylko do małych zadań, takich jak czyszczenie podjazdów lub mebli ogrodowych, najlepiej będzie, jeśli trzymasz się lekkiej myjki ciśnieniowej zasilanej elektrycznie.

Z drugiej strony, jeśli zamierzasz czyścić znacznie większe powierzchnie, które często się brudzą, takie jak sprzęt rolniczy, przemysłowy lub budowlany, powierzchnie pokryte pleśnią i ciężkim osadem, prawdopodobnie będziesz potrzebować czegoś o większej mocy, jak na przykład myjka wysokociśnieniowa zasilana gazem.

Myjki ciśnieniowe elektryczne i gazowe zwiększają ciśnienie wody w inny sposób. Największą różnicą jest szybkość i siła. Urządzenia zasilane gazem są zwykle głośniejsze, ale wytwarzają więcej mocy. Podczas gdy elektryczny sprzęt ma bardziej przystępną kulturę pracy, ale zwykle ma mniejszą moc. Elektryczne rozwiązanie jest polecane również dla tych, którzy nie chcą zajmować się aplikacją paliwa.

Gorąca woda, czy zimna?

Myjka ciśnieniowa generująca zimną wodę, to najbardziej popularne narzędzie tego typu, które można zobaczyć w większości ofert sprzedawców tych urządzeń, jej konstrukcja jest o wiele mniej skomplikowana niż przypadku ich odpowiedników na gorącą wodę. Zimnowodne wersje są również bardziej przenośne. Kluczem w przypadku zimnej wody jest to, że jej działanie bardziej polegają na ciśnieniu. Gorącą wodą jest jednak ma lepsze właściwości czyszczące i zużywa mniej środków używanych do tych prac. Kolejną różnicą jest to, że gorąca woda ma lepsze działanie odkażające, niż zimna. Maszyny wysokociśnieniowe na gorącą wodę doskonale nadaje się do użytku przemysłowego lub rolniczego.

Gwarancja

Istnieje wiele rodzajów gwarancji. Niektórzy sprzedawcy twierdzą, że oferują najdłuższą gwarancję, podczas gdy następna oferta ich przebija. Pamiętaj aby zapoznać się ze wszystkimi warunkami zanim zdecydujesz się na zakup. Sprawdź co obejmuje gwarancja. Czy dotyczy tylko ramę urządzenia, czy też obejmuje silnik oraz pompę. Z pewnością chcesz mieć pewność, że gwarancja obejmuje cały osprzęt i skutecznie chroni Cię przed niepożądaną awarią.

Moc urządzenia

Teraz, gdy znasz swoje źródło zasilania i planowane zastosowania, możesz zdecydować idealnym zakresie ciśnienia, które potrzebujesz. Należy pamiętać, że mycie ciśnieniowe może być niezwykle niebezpieczne zarówno dla mienia, jak i ludzi. Użycie zbyt dużego nacisku na coś takiego jak drewno lub tynk może spowodować poważne uszkodzenia. Odwrotnie, stosowanie zbyt niskiego nacisku na przedmiot, który wymaga czyszczenia przemysłowego, może spowodować stratę czasu i pieniędzy oraz uniemożliwić prawidłowe wykonanie pracy. Dlatego ważne jest, aby wybrać myjkę ciśnieniową, która ma połączenie mocy i ciśnienia, które może spełnić Twoje potrzeby w zakresie czyszczenia bez nadmiernej lub niedostatecznej wydajności.

Przenośność

Mobilność jest bardzo ważna w przypadku każdego narzędzia. Nie ma nic bardziej frustrującego niż kupno myjki tylko po to, aby dowiedzieć się, że użytkowanie jej jest zbyt uciążliwe w pracach, dla których ją nabyto. To, co dla kogoś może być wygonie, dla kogoś innego może być problemem. Jeśli to możliwe wypróbuj sprzęt i zastanów się czy gabaryty danego modelu nie sprawią Ci kłopotów w czasie pracy i w kwestii przechowywania.


Facebook Icon