BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Nowoczesne rozwiązania parkingowe w Platanowym Parku

gru 11, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W oddanym do użytkowania II etapie największego nowo budowanego osiedla w Bydgoszczy zastosowano platformy MODULO, które pozwoliły na przygotowanie aż 119 miejsc postojowych. Platformy parkingowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, z którego korzystają architekci i deweloperzy nie tylko w Polsce, ale na i całym świecie.

Liczba eksploatowanych samochodów nieustannie rośnie, a kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego mamy już nie tylko w centrum miasta, ale również na przydomowej posesji. Zastosowanie platform, które pozwalają na zaparkowanie dwóch lub więcej aut na powierzchni jednego standardowego miejsca postojowego, już wkrótce może stać się nie tylko innowacją, ale po prostu koniecznością.

Wielu deweloperów szuka dziś odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć ilość miejsc postojowych bez konieczności anektowania dodatkowej przestrzeni.

Platanowy Park jest inwestycją, która wymaga od nas wielu nowoczesnych rozwiązań – mówi wiceprezes zarządu CDI Konsultanci Budowlani Andrzej Witkowski.

– W II etapie oddaliśmy do użytkowania aż 195 mieszkań, a platformy MODULO pozwoliły nam przygotować odpowiednią liczbę stanowisk w hali garażowej – dodaje.

– To systemy bardzo wygodne w użytkowaniu, przede wszystkim dzięki ponadstandardowym wysokościom i szerokościom platform – mówi kierownik działu realizacji Modulo Parking Przemysław Szewczyk.

Jak działają platformy parkingowe?

W najprostszym ujęciu platforma parkingowa jest urządzeniem, które pozwala zaparkować dwa lub więcej samochodów na powierzchni jednego standardowego miejsca parkingowego. Jest to możliwe dzięki konstrukcji urządzenia: systemy oparte o platformy parkingowe to nic innego jak zaawansowane, wielopoziomowe dźwigniki, które po zaparkowaniu pojazdu podnoszą go w górę lub opuszczają w dół.

W Platanowym Parku zastosowano trzy rodzaje systemów

– Każde miejsce parkingowe to aż 2 metry wysokości i ponad 2,5 metra szerokości – mówi Przemysław Szewczyk. – Daje to podczas parkowania nie tylko poczucie dużego komfortu, ale i bezpieczeństwa.

W dalszych etapach tej inwestycji również zaplanowano zastosowanie platform parkingowych.
Platanowy Park to wielofunkcyjne osiedle, które powstaje w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej, obecnie powstają budynki w ramach 3. etapu.


Facebook Icon