BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Rynek biurowy w Bydgoszczy – jak na jego tle wypada biurowiec K3?

gru 21, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym zmieniła zupełnie naszą codzienność, podejście do wielu spraw, w tym również życie zawodowe wielu osób. Z dnia na dzień ograniczone do minimum zostały, tak ważne w budowaniu relacji biznesowych, konferencje, narady czy spotkania. Jak wpłynęło to na rynek nieruchomości komercyjnych?

Wszelkie obiekty użyteczności publicznej, przestrzenie wspólne, a także miejsca pracy musiały bardzo szybko dostosować się do nowych obostrzeń. O tym, jak poradzono sobie z nimi w jednym z najnowocześniejszych biurowców w Bydgoszczy opowiada członek zarządu CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o. Maciej Wawrzyniak.

– Zastosowaliśmy szereg rozwiązań pozwalających zminimalizować niebezpieczeństwo. Począwszy od przygotowania tablic informujących o podstawowych zasadach higienicznych, takich jak odstępy pomiędzy osobami, zakaz wspólnych podróży windami, obowiązek zakrywania ust i nosa, poprzez ustawienie bezdotykowych podajników płynu dezynfekującego, a także dezynfekowaniu wszystkich elementów narażonych na częsty dotyk tj. przyciski wind, pochwyty, klamki, na przeszkoleniu personelu budynku kończąc. Ponadto, zwiększyliśmy częstotliwość przeglądów i konserwacji systemów klimatyzacji oraz wentylacji. Co ważne, obecnie stosowane wysokowydajne systemy wentylacji z zastosowaniem filtrów gwarantują wymianę powietrza, na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo przebywania w pomieszczeniach biurowych.

Home office a wdrażanie nowych pracowników

Cześć najemców Immobile K3 wprowadziło ograniczenia pracy biurowej, od trybu hybrydowego, gdzie zespoły przychodzą naprzemiennie, aż do pełnej pracy zdalnej, czyli home office.

Wykonywanie obowiązków służbowych z domu szczególnie  często praktykowana jest obecnie na rynku warszawskim, który charakteryzuje się dużym nasyceniem najemcami korporacyjnymi, ale też  z uwagi na układ biur, zdominowany przez układy typu  open sapce, gdzie zagęszczenie stanowisk pracy na jedno pomieszczenie jest zdecydowanie wyższe. Co więcej, w nowej sytuacji obowiązkowym narzędziem pracy stały się przede wszystkim komunikatory i platformy umożliwiające telekonferencje.
Wszystko to sprawia, że coraz częściej zauważalne są problemy tworzenia od podstaw nowych zespołów zadaniowych. Tak, jak przejście na pracę zdalną osób, które już wcześniej współpracowały nie wpłynęło na obniżenie jakości pracy, tak rekrutacja oraz wdrożenie zespołu na zasadzie pracy zdalnej jest trudniejsze dla teamleaderów i pracodawców. Dobrze jednak wiemy, że praca nie wszystkich branż może być realizowana zdalnie.

Biurowce w nowej rzeczywistości

Wśród osób, pracujących z domu już od kilku miesięcy, jest wiele takich, które z niecierpliwością czekają na powrót do normalnego trybu. Nie zapominajmy, że praca zapewnia nam również podstawowe potrzeby socjalizacyjne oraz pozwala na budowania międzyludzkich kontaktów. Rynek biurowy został postawiony w nowej, niewątpliwie trudnej sytuacji, ale wydaje się, że biurowce, które potrafią zaoferować pracę w bezpiecznych i komfortowych warunkach, świetnie sobie poradzą. Co więcej, mogą stać się przykładem odpowiedniego wdrażania nowych procedur.

– Prowadzone obecnie rozmowy na temat najmu powierzchni z kilkoma firmami pozwalają nam pozytywnie patrzeć w przyszłość. Poziom komercjalizacji budynku wynosi 75% – mówi Maciej Wawrzyniak z CDI Konsultanci Budowlani.


Facebook Icon